Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 3 січня.


Віктор Недоступ Київ, 3 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Цього дня Мартіна Лютера відлучили від римо-католицької церкви, червоні увійшли в Харків, в продажу з’явилися перші електронні годинники, а Аляска стала 49 штатом США.

3 січня 1521 року – Папа римський Лев X спеціальною буллою "Decet Romanum Pontificem" відлучив від римо-католицької церкви релігійного реформатора Мартіна Лютера за опубліковані ним у 1517 році тези про фінансові зловживання в церкві. У березні 1521 року на засіданні рейхстагу у Вормсі в присутності імператора Священної Римської імперії Карла V Лютеру надали можливість зректися своїх поглядів, але він ще раз обґрунтував їх, завершивши словами: "На цьому я стою і не можу інакше".

1825 – Шотландський фабрикант, соціаліст-утопіст за переконаннями Роберт Оуен купує у штаті Індіана (США) 30 тисяч акрів землі з метою заснувати на ній комуну під назвою "Нова гармонія". На практиці реалізація ідеї про справедливу та раціональну організацію праці завершується фінансовим крахом.

1919 – Війська російської Червоної армії входять у Харків і встановлюють владу Тимчасового радянського уряду України на чолі з Георгієм П''ятаковим. 6 січня більшовицька УНР змінює свою назву на Українську Соціалістичну Радянську Республіку (УСРР), а 29 січня за рекомендацією Володимира Леніна її уряд очолює болгарин Християн Раковський, активний учасник соціал-демократичного руху в Болгарії, Румунії та Росії.

1957 – компанія Hamilton Watch представляе перші в світі електронні годинники. У наступному десятилітті вони матимуть шалений успіх не тільки завдяки технологічній новизні, але й завдяки нестандартній асиметричній формі.

1959 – Через 218 років після відкриття європейцями і через 92 роки після придбання у Росії за ціною 2 центи за акр Аляска стає 49-м штатом США.

1967 – Так і не дочекавшись судового вирішення своєї долі, в даллаській лікарні від раку легенів помирає 55-річний Джек Рубі, вбивця Лі Освальда, людини, звинуваченої у замаху на президента США Джона Кеннеді, що відбулось у листопаді 1963 року.

2000 – У ФРН проти колишнього канцлера країни і лідера партії ХДС Гельмута Коля порушили кримінальну справу у зв''язку із скандалом про "чорні фонди" ХДС, на які надходили незадекларовані грошові суми.
XS
SM
MD
LG