
Німецький канцлер насамперед пропонує інвесторам новий проект під назвою "єдиний трансатлантичний ринок", який діяв би за єдиними правилами і стандартами у таких питаннях, як інтелектуальна власність і фінансове регулювання. "Файненшел Таймс" інформує в середу, що пані Меркель вже у четвер планує обговорити цю тему із президентом США Джорджем Бушем у Вашингтоні.
Економічні системи Німеччини і США базуються на однакових цінностях?
Канцлер Німеччини в інтерв‘ю "Файненшел Таймс" з приводу майбутніх переговорів в Америці заявила: "наші економічні системи базуються на однакових цінностях. Ми повинні стежити за тим, щоб не відокремлюватися один від одного, а навпаки – ставати ближчими, в цьому полягають переваги для обох сторін".
"Файненшел Таймс" також інформує, що прихильники плану Меркель в Німеччині бачать можливість інтеграції фінансових ринків ЄС та США вже до 2015 року. Хоча лондонська газета зауважує, що опозиція таким крокам може бути не лише в Німеччині але й в інших країнах ЄС.
Німеччина має діяти щодо Росії "рішуче, але чесно"
Інформована "Берлінер цайтунґ", ніби передбачаючи нову російську політику Берліна, написала, що головна помилка президента Путіна у тому, що "міжнародні економічні відносини – це не дорога з одностороннім рухом, на якій Москва диктує напрямок". Якраз в інтерв‘ю "Файненшел Таймс" канцлер Німеччини наголосила: "...якщо Росія обмежила іноземні інвестиції у своїх стратегічних компаніях, то не має бути сюрпризом, якщо Євросоюз вдасться до аналогічних заходів стосовно російських інвесторів". І далі пані Меркель зазначила, що її хвилює ставлення Кремля до неурядових організацій в Росії і що Німеччина має діяти щодо Росії "рішуче, але чесно". Тому у своєму коментарі та ж "Файненшел Таймс" відзначила, що позиція Меркель щодо Росії відрізняється від її попередника Ґергарда Шрьодера, який "вступав у зіткнення зі США з приводу Іраку та обіймався з Володимиром Путіним".
Фактично й тут канцлер Німеччини визначила, що майбутні стосунки ЄС із зовнішніми партнерами в енергетичних питаннях мають базуватися на рівноправних засадах і без політики диктату.