Доступність посилання

ТОП новини

Сьогодні розпочинає свою роботу нове скликання Конгресу США


Вперше за останні дванадцять років, демократи мають більшість місць у Сенаті та Палаті представників.

Вперше за останні дванадцять років, демократи мають більшість місць у Сенаті та Палаті представників.

Лідери демократів називають своїми головними пріоритетами зміцнення етичних норм у політиці, посилення контролю за діями спецслужб, та підвищення мінімальної заробітної платні.

Президент США Джордж Буш закликав вчора демократів у Конгресі до співпраці із Білим домом в обмеженні соціальних видатків бюджету та скороченні податків.

Майже дві третини американців очікують позитивних наслідків від повернення Демократичної партії до контролю над Конгресом США. Більшість американців розчаровані перш за все рівнем корупції на вищих щаблях американської політики. Тому новий лідер більшості у Палаті представників Ненсі Пелозі вже пообіцяла, що нинішнє скликання Конгресу буде “найвідкритішим та найчеснішим” в історії держави. У перші сто годин роботи демократичної більшості вона планує створити механізм контролю за дотриманням законодавцями базових етичних норм. Насамперед це стосується відносин конгресменів із лобістами та представниками бізнесу, повідомляє вашингтонський кореспондент Радіо Свобода.

Другим пріоритетом демократів буде створення спеціального комітету для контролю за діями розвідувальних служб. Його може очолити давній критик воєнної кампанії в Іраку, конгресмен Джон Мурта. Головною функцією комітету буде стеження за видатками для розвідувальних спецоперацій.

Демократи також хочуть підвищити мінімальну заробітну платню у півтора раза – до 7 доларів 25 центів за годину. Однак, напередодні відкриття Конгресу нового скликання, президент США Джордж Буш виступив із різким попередженням демократам щодо внесення додаткових соціальних видатків у бюджет. У програмній статті для газети “Волл Стріт Джорнал” Буш застеріг нову більшість Конгресі від ухвалення законів, які переслідують виключно політичні цілі.

У середу він також провів засідання уряду, після якого виступив із публічним зверненням до законодавців. У ньому Джордж Буш пояснив свій підхід до бюджетної політики: “Наступний бюджет обмежить видатки та встановить чіткі пріоритети. Він відповідатиме нагальним потребам нашої нації, особливо потребі захисту від радикалів та терористів, потребі перемогти у війні проти тероризму, потребі підтримувати надійну національну оборону та потребі сприяти зростанню нашою економіки шляхом сталого скорочення податків”.

Демократи відповідають, що будь-який компроміс із Білим домом вимагатиме поступок з обох сторін.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG