![](http://gdb.rferl.org/080C019D-586D-4052-B3BF-1804EF8E301E_w250.jpg)
Зачарувала нового господаря і сама подільська височина, межа двох кліматичних зон, де у звичайних дворах липи уживаються з магноліями та кедрами. Олександр вирішив компенсувати те, що колись було забрано з маленького міста – відродити пам''ять про Кременецький ліцей, прообраз Київського університету, та його ботанічний сад, нагадати землякам легенди, пов’язані з горою та замком королеви Бони, найдавнішими цвинтарями в Україні та численними історичними пам’ятками Кременця.
Олександр Смик: «У мене була концепція відродження малих княжих міст України. Я гадаю, що цей будинок творчості – це крок до її реалізації…».
Будинок цікавий і тим, що є навколо нього
![](http://gdb.rferl.org/25D42A9A-6818-42A6-AEE6-85418BFDDE91_w250.jpg)
Оглядаючи кімнати будинку, потрапляєш із одного століття в інше – тут і старовинні патефон та піаніно, і копія ікони Хомської богоматері, і речі народного вжитку.Вгорі галерея картин, створених на виїзних пленерах відомими художниками, і телескоп – для романтиків, котрі черпають натхнення із зоряного неба. Тож не дивно, що до цієї хатинки щотижня тягнуться митці.
Творча майстерня, що стала точкою відліку
Нещодавно відома співачка Ірина Шинкарук записала в цих стінах свою першу поетичну книгу на аудіоносіях, а волинське тріо «Лелія», котре щойно повернулося з Німеччини, отримавши благословення Папи, витворило у цих стінах перший пізнавальний аудіодиск про кобзарське мистецтво. Тут же з’явився перший туристичний диск «З України – з наплічниками», а нині разом із композитором та аранжувальником Олександром Потьомкіним господар створив альбом сучасного українського романсу.
![](http://gdb.rferl.org/60D20506-CC57-43AC-860A-1EE915F71744_w250.jpg)
На старий новий рік на кременецький пленер прибудуть українські та словацькі художники, а вже в лютому тут побувають молоді українські архітектори – для того, щоб відчути органічне злиття природи і стилю.Можливо, хтось із них винесе з казкового будиночка натхнення на архітектурні дива...