Доступність посилання

ТОП новини

Політичний портрет спікера Палати Представників Конгресу США Ненсі Пелосі: втілити заклик до змін


Богдана Костюк Київ, 8 січня 2007 (RadioSvoboda.ua) — Представниця Демократичної партії США Ненсі Пелосі відкрила нову сторінку у сучасній історії Америки — демократична більшість Конгресу уперше в історії країни обрала спікером Палати представників жінку. Хто така Ненсі Пелосі і як вона стала третьою особою у владній ієрархії Сполучених Штатів?

Ненсі Пелосі 66 років, вона народилась у Балтиморі — єдина донька в італо-американській родині, де окрім неї, росли ще п’ятеро синів. Її батько — один із активістів Демократичної партії, був обраний мером Балтімора і представляв демократів у Конгресі.

Ненсі прийшла в політику, зробивши кар’єру успішного адвоката. Це, однак, не завадило їй народити улюбленому чоловікові Полу Пелосі п’ятьох дітей.

За її власними словами, вона завжди сподівалась змінити життя пересічних американців на краще, а політиком стала завдяки батькові і чоловікові.

«Історичний момент»

У першому після прийняття спікерської присяги виступі перед конгресменами Ненсі Пелосі зазначила: « Це історичний момент для американського Конгресу, для американських жінок!»

За її словами, конгресмени — представники різних партій, але слугують одній державі: «Обравши мене спікером, ви зробили нас ближчими до ідеалу рівності, який є спадком від засновників США та надією американців».

Добиватися реальної, а не декларованої рівності чоловіків і жінок, спільними зусиллями представників різних політичних партій розв’язувати нагальні проблеми американців, виробити нову політику стосовно Іраку та країн, які борються за демократію — такі завдання стоять нині перед політикумом Сполучених Штатів, вважає пані Пелосі.

Необхідні зміни

«Вибори 2006 року до Конгресу США — це заклик до змін. Це не зміна у контролі над Конгресом, а зміна в напрямку розвитку нашої держави. І головним чином цих змін потребує зовнішня політика. Американці очікують на зміни у ставленні до війни в Іраку», — наголосила вона.

Ненсі Пелосі вважає, що Президент Джордж Буш має виробити новий план для забезпечення миру і стабільності в Іраку і тамтешньому регіоні.

З її ініціативи новообрані конгресмени розробляють законопроекти на підтримку боротьби з тероризмом, розвитку демократії у світі, з питань енергетичної політики.

Після проголошення результатів виборів Ненсі захоплено вигукнула: «Нині ми спостерігаємо велику перемогу американського народу! Перемогу, яка дозволить американцям під проводом демократів іти до нових перемог і нових обріїв!»

Пані Пелосі також пообіцяла, що вже перші 100 днів її роботи на чолі Конгресу позначаться очевидними результатами в реалізації визначальних засад програми демократів.
XS
SM
MD
LG