Доступність посилання

ТОП новини

Плани побудувати новий феросплавний завод у Запорізькій області викликали хвилю обурення серед місцевих мешканців та представників різних політичних сил.


Дімітрій Клименко

Запоріжжя, 9 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Першими своє занепокоєння будівництвом промгіганта біля міста Токмак, що на Запоріжжі, висловила Партія зелених. Небезпечна відстань від міста становить загрозу життю токмакців, йдеться в заяві.

«Згідно з документом, «феросплавне виробництво — це тисячі тонн викидів в атмосферу токсичних відходів і радіації. Токмак розташований на марганцевому родовищі біля гранітного кар''єру, що також є джерелом постійного випромінювання радіації».

Мешканці Токмака і Партія зелених вимагають оприлюднити проект будівництва нового заводу та дати можливість розглянути проект незалежним експертам.

Депутат Запорізької обласної ради, представник Партії регіонів Микола Ніколаєнко, сам колишній мешканець міста Токмак, впевнений, що будівництво феросплавного заводу може викликати, окрім екологічних, ще низку проблем: «Наскільки я володію інформацією, в місті Токмак води, по рівню, лишилось років на 12 — 15. Якщо вони будуть використовувати на виробництві воду як обіцяють, то років через 5, може, і води не буде. Я за те, щоб провести референдум, нехай люди скажуть своє слово».

Однак більшість депутатів Запорізької обласної ради, які дали “зелене світло” на розгляд документів проекту, вбачає багато переваг і найголовніша з них — будівництво нового заводу дасть змогу вивести Токмак з тяжкої економічної депресії, оскільки з’явиться біля 1000 нових робочих місць.

Обурених заспокоюють і в державному управлінні екології

Побудову заводу ініціює "Токмакська феросплавна організація", яка обіцяє залучити інвестора з Великобританії. Наприкінці грудня 2006 року більшістю голосів депутати Токмакської міськради таки проголосували за надання дозволу на підготовку документації для будівництва заводу.

Обурених же новим проектом заспокоюють і в державному управлінні екології та природних ресурсів у Запорізькій області. Вони запевнили, що у разі, якщо при детальному розгляді проекту будуть помічені недоліки, будувати такий завод запорізькі екологи просто не дозволять.

Коли робиться проект, у ньому є розділ — оцінка впливу на навколишнє середовище. Це потрапляє до нас, або якщо великий проект — то до міністерства. Якщо там санітарна зона 50, а не 100 метрів, то ніякий експерт не підпише проект.

Протести у регіоні не вщухають, і вже після свят обурені обіцяють провести акції протесту. Адже на їхню думку, ніякі економічні переваги не виправдають шкоди, якої може заподіяти завод мешканцям Токмака.
XS
SM
MD
LG