Доступність посилання

ТОП новини

Італійське розслідування про викрадення єгипетського проповідника, підозрюваного у тероризмі.


Наталка Кудрик Слухати: Рим, 9 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Мілані почалися попередні судові слухання у справі викрадення єгипетського проповідника Абу Омара. Італійські слідчі стверджують, що у лютому 2003 року імама, підозрюваного у зв’язках з "Аль-Каїдою", схопили на одній із міланських вулиць і літаком переправили до Єгипту, де йому влаштовували допити із тортурами. В організації викрадення обвинувачують агентів ЦРУ та колишніх керівників італійських спецслужб.

Сьогоднішні слухання відбулися за відсутності обвинувачуваних, а це понад 30 осіб, у тому числі 26 агентів ЦРУ. Стало відомо, що підозрюваний, екс-керівник служби національної розвідки Італії Ніколо Полларі просить виступити свідками на суді чинного главу уряду Романо Проді та його попередника Сильвіо Берлусконі, за прем’єрства котрого сталося викрадення.

Таку поведінку Полларі пояснив його захисник Тітта Мадіа: «Або генерал Полларі порушить державну таємницю, поставивши під загрозу національну безпеку, або ж генерал Полларі не спроможний захищатися повноправно. Якийсь орган влади повинен взяти відповідальність за цю ситуацію і розв’язати її».

Попередній уряд Сильвіо Берлусконі заперечував свою причетність до тих подій. А у листопаді минулого року через обвинувачення у причетності італійських спецслужб до організації викрадення Абу Омара та арешти деяких посадовців прем’єр Романо Проді повністю змінив керівництво національної розвідслужби.

Італійська прокуратура наполягає: викрадення людей суперечить законодавству країни. Поза тим, за словами слідчих, викрадення проповідника значно ускладнило розслідування про можливу терористичну активність в Італії.

Перекладання відповідальності між Римом і Вашингтоном

Минулого літа італійські суди видали ордер на арешт 26 особам, яких вважають співробітниками ЦРУ. Але італійський уряд ще не вирішив, чи надсилати ці запити про арешт до США. До кінця поточного місяця буде конкретна відповідь, запевнив днями міністр юстиції Італії Клементе Мастелла. Наразі американська сторона відмовляється співпрацювати з італійцями, уряди двох країн перекладають відповідальність один на одного, пишуть італійські оглядачі.

Колишній голова штабу ЦРУ у Мілані, підозрюваний Роберт Селдон Леді не визнає судового процесу. Ось що сьогодні заявила його адвокат Даріа Пеше: «Роберт Селдон Леді вважає, що у цій так званій „справі” варто було б знайти політичне вирішення, а не судове».

Абу Омар, справжнє ім’я котрого Осама Мустафа Хасан Наср, перебував в Італії нібито з 1997 року, він отримав у цій країні статус біженця. Днями італійська преса оприлюднила свідчення священика. Він розповідає про жорстоке викрадення поліцейськими у Мілані 17 лютого 2003 року, коли він ішов до мечеті, про переліт до Єгипту і тортури у тамтешній в’язниці під час допитів, де його катували електрошоком. Про нинішнє місцеперебування Абу Омара не розповідають.

Раніше повідомлялося, що за даними спецкомісії Європарламенту, після 2001 року ЦРУ влаштувало понад тисячу таємних перельотів європейським повітряним простором.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG