Доступність посилання

ТОП новини

День в історії - 10 січня.


Віктор Недоступ Київ, 10 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – 10 січня Юлій Цезар перетнув Рубікон, у Лондоні рушив перший поїзд першого у світі метрополітену, відбулося перше засіданні Генеральної Асамблеї ООН, а США та Ватикан поновили дипломатичні стосунки.

10 січня 49 року до н.е., всупереч рішенню сенату, Юлій Цезар з одним легіоном і 300 вершниками перетнув ріку Рубікон і почав похід на Рим. Його виступ проти сенату та Помпея став початком громадянської війни, в якій загинула Римська республіка.

1776 – Британський публіцист Томас Пейн, що проживає у Північній Америці, публікує памфлет "Здоровий глузд". У ньому він висловлює ідею суверенітету народу і обґрунтовує прагнення британських колоній до незалежності. Америка, на думку Пейна,– єдина частина світу, де люди можуть жити вільно, без пригнічення і насилля, але лише незалежність колоній від Великобританії зможе гарантувати їм право на свободу. Памфлет швидко стає популярним, його наклад сягає більше 500 тисяч примірників.

1863 – У Лондоні відкривається рух підземною залізницею, першим метрополітеном у світі. Маршрут довжиною чотири милі, сім станцій, а проїзд з кінця в кінець – 33 хвилини. У день відкриття о 6-й ранку з інтервалом у 15 хвилин маршрутом вирушило шість поїздів з чотирма вагонами кожний. Всього за перший день були перевезені 30 тисяч пасажирів.

1920 – Згідно з рішенням Паризької мирної конференції і положеннями Версальського мирного договору 1919 року набуває чинності Статут Ліги Націй, ратифікований 42 країнами. Членами Ліги Націй стають держави-переможниці у Першій Світовій війні, а також запрошені ними інші держави Європи, Америки та Азії.

1946 – У Лондоні у Центральному залі Вестмінстера відбувається перше засідання Генеральної Асамблеї ООН за участю представників 51 країни.

1966 – На 7-й день переговорів у Ташкенті президент Пакистану Айюб Хан і прем''єр-міністр Індії Лала Бахадур Шастрі за посередництва голови Ради міністрів СРСР Олексія Косигіна приймають Ташкентську декларацію про припинення 17-денного збройного конфлікту в Кашмірі та відновлення дипломатичних, економічних і торгових стосунків між країнами. Наступного дня прем''єр-міністр Індії помирає від сердечного приступу.

А у 1984 США та Ватикан уперше за 117 років встановили дипломатичні стосунки у повному обсязі.
XS
SM
MD
LG