Доступність посилання

ТОП новини

Україна може втратити від припинення постачання російської нафти майже 120 мільйонів доларів на рік


Про це сьогодні повідомив міністр палива та енергетики України Юрій Бойко.


Про це сьогодні повідомив міністр палива та енергетики України Юрій Бойко: "Ми маємо збитки на сьогоднішній день. Ми втратили приблизно 50 % нашого експорту, враховуючи зупинку прокачки нафти нафтогоном “Дружба” на території Білорусі. На сьогодні зупинений нафтопровід, 180 кілометрів якого прокладені територією Білорусі, а потім він заходить на територію України. Таким же чином зупинений нафтопровід “Одеса-Броди”, який працював у реверсному режимі, згідно із підписаними контрактами ми мали там 9 мільйонів тонн прокачки на рік”.

У понеділок Росія припинила постачати нафту трубопроводом “Дружба” до Польщі, Німеччини, Словаччини та Чехії.

Минулого тижня Білорусь, через яку проходить транзит сировини, запровадила мито на транспортування російської нафти у відповідь на підвищення Москвою цін на газ для цієї країни.

Тим часом прем''єр доручив енергетичному блоку Кабміну розібратися в ситуації з розрахунками за електроенергію і газ: ”Я просив би розглянути це питання, воно дуже болюче, тому що це пов''язано з прибутковою частиною бюджету. Подивитися і вжити жорстких заходів з наведення тут ладу. Якщо хтось святкує, то, можливо, запропонувати, щоб вони не поверталися. Нехай святкують”, – сказав Віктор Янукович.

Минулого тижня уряд доручив керівникам регіонів до 9 січня надати графіки погашення заборгованості теплокомуненерго за спожитий газ.
XS
SM
MD
LG