Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісія сподівається на стабілізацію ситуації в Іраку після запровадження нової американської стратегії дій у цій країні


Про це сказала Речниця Єврокомісії Емма Адвін.

Про це сказала Речниця Єврокомісії Емма Адвін: “Звісно, ми сподіваємося, що нові заходи в Іраку приведуть до більшої стабільності. Власне, ми більше зацікавлені в міжнародних спробах стабілізувати ситуацію в Іраку. Це стосується політичних, соціальних та економічних аспектів”.

Речник іракського уряду сьогодні у Багдаді також сподівається, що збільшення американського контингенту спрямоване на посилення безпеки в Іраку: “Ніхто не хоче, щоб міжнародні війська залишалися. Навіть американці хочуть вивести свої сили якомога швидше, але після того, як завершать стабілізаційну програму. За резолюцією Ради безпеки ООН, гарантування безпеки в Іраку є завданням міжнародного контингенту. Вони мають допомогти нам досягти стабільності, але найбільша відповідальність лягає на іракські сили”.

Сьогодні Великобританія та Австралія підтримали збільшення кількості американських військових в Іраку.

Проте ці країни не мають наміру збільшувати там свій контингент.

Напередодні президент США заявив про збільшення чисельності американських військових в Іраку на понад 20 тисяч осіб.

Зараз США мають в Іраку близько 130 тисяч військових.

Тим часом впливові американські сенатори на засіданні сенатського комітету закордонних справ висловили серйозну стурбованість подіями в Іраку

Новий керівник комітету сенатор-демократ Джозеф Байден сказав: «Наші військовослужбовці в Іраку не в змозі перешкодити шиїтами, курдам і сунітам вбивати один одного».

А сенатор-республіканець Річард Луґар, зі свого боку, вказав на можливі наслідки невдач американської політики в регіоні: «Ми зацікавлені в тому, щоб перешкодити поширенню впливу Ірану у близькосхідному регіоні. Повалення сунітського режиму Саддама Хусейна відкрило для Тегерана можливість для посилення його ролі в Іраку. Іран, який відчутно зміцніє в результаті створення шиїтського уряду в Іраку чи держави шиїтів на східних іракських теренах, становитиме серйозну небезпеку для Саудівської Аравії, Йорданії, Єгипту та інших арабських урядів».
XS
SM
MD
LG