Доступність посилання

ТОП новини

Закарпатський обласний художній у вимушеній відпустці?


Надія Петрів Ужгород, 11 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Закарпатські газети нині роздмухали неприємну звістку, мовляв, Закарпатський обласний художній музей імені Йосипа Бокшая йде у вимушену відпустку. Причина — відсутність опалення, яка загрожує знищенням шістьом тисячам експонатів музею. Налагодити ж систему опалення в музеї не можуть четвертий рік поспіль. Як завжди, не вистачає грошей. Чи так це?

З 2003 року в Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая триває ремонт. Протікання даху та вихід з ладу системи опалення в музеї загрожували знищенням унікальним творам мистецтва. Тобто, через надмірну вологу та сирість могли зазнати пошкоджень близько 6 тисяч картин, скульптур та інших художніх шедеврів минулих сторіч не тільки Закарпаття, але й України, Росії, Східної та Центральної Європи. Лише наприкінці грудня минулого року роботи в музеї частково завершили, запрацювало автономне опалення.

Нині принаймні творам мистецтва нічого не загрожує, хоча певною мірою частина з них й постраждала, каже директор музею Олег Зайцев: «За ці два-три роки, коли у нас не було опалення у фондах, трохи почали руйнуватися ті твори мистецтва, які були, можна сказати так, непрофесійно написані. Але у нас у штаті є реставратор, і ці всі нюанси були виправлені».

Музей працює, але не повною мірою

Олег Зайцев каже, що через відсутність фінансування виставкові зали музею готові нині лише на 65%. Саме тому й доводиться говорити про те, що музей працює не повною мірою. Однак про закриття музею в жодному разі не йдеться, стверджує директор: «Музей був у маленькій відпустці, це були новорічні свята. З 10 січня ми вийшли всі на роботу і працюємо зараз, так би мовити, в режимі кабінетів. А з 20 січня у нас відкривається перша виставка».

Водночас мешканці Ужгорода кажуть, було б дуже прикро, якби музей припинив роботу. Виставки, які в ньому постійно експонуються, є справді унікальними й дуже цікавими.

25-річний художній дизайнер Павло Радіо Свобода сказав: «Проходила певна інформація, що музей будуть закривати. Не знаю, вірити в це чи не вірити, але, в принципі, було б дуже жаль, якби він закрився, оскільки в музеї часто проходять виставки. Остання була Кашая, перед нею – художників Бокшая і Ерделі. Тому… нехай краще б він працював».

До речі, нещодавно Закарпатський художній музей імені Йосипа Бокшая отримав уперше за останні двадцять років поповнення художніх творів митців сучасності. Олег Зайцев каже, показувати цінителям мистецтва є що, головне — було б де.
XS
SM
MD
LG