Доступність посилання

ТОП новини

Херсонська стабільність: тарифи нові, а якість житлових послуг – без змін.


Олексій Крапивко Херсон, 15 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Вода за графіком, кілька годин на добу вже кілька років є нормою для мешканців Херсона, міста на Дніпрі. Проблеми в місті існують і з опаленням та гарячою водою, проте основною бідою херсонців є відсутність холодної води упродовж усієї доби. Підвищення цін на житлово-комунальні послуги, в тому числі і на холодну воду, ситуації не змінили.

Херсонцю Володимиру Івановичу вже 77. І як мінімум сім останніх років вода в його квартирі з’являється лише на кілька годин на добу: «Воду погано дають. З 6-ї до 9-ї вранці, потім з 9-ї до 12-ї води немає ніякої, ані холодної, ані гарячої. І за холодну воду беруть більше, ніж за гарячу».

З 1-ого вересня минулого року ціни на житлово-комунальні послуги в Херсоні підвищилися вдвічі. Володимир Іванович сумлінно сплачує за послуги та навіть не сподівається на поліпшення їхньої якоcті, так само, як і решта херсонців. Серед десятка мікрорайонів Херсона безперервне холодне водопостачання існує тільки в двох: в центрі та в мікрорайоні «Корабел».

А що каже влада?

Міськводоканал запевняє: це не їхня проблема. Каже, начальник служби обліку реалізації послуг Андрій Предийн: «Практика постачання води в Херсоні не дуже відрізняється від загальноукраїнської, тому що місто забезпечується водою за графіком. Цей графік затверджений місцевими органами влади. У Херсоні, коли почали будувати багатоповерхові мікрорайони, планувався запуск нової системи водопостачання. Але, як завжди, частину побудували, а основні споруди – резервуари чистої води – не добудували».

Для підвищення якості водопостачання в місті потрібні великі кошти та будівництво нових резервуарів, а це не справа водоканалу, каже пан Предийн.

Підвищили тарифи – підвищіть пенсію

Попри постачання води за графіком, ціна за кубічний метр холодної води майже не відрізняється від тих міст, де водопостачання цілодобове. У херсонця Володимира Івановича в квартирі немає лічильників води. Він сплачує фіксовану плату за 9 кубометрів. Хоча, за його словами, використовує тільки 2 як максимум: «Це з однієї людини маю платити десь 25-30 гривень. За двох будемо сплачувати вже 50. Нехай вони підвищують тарифи, але нехай доплачують мені пенсію».

Херсонська міська адміністрація запевняє, що зараз уже ведеться робота з поліпшення водопостачання. Каже мер Херсона Володимир Сальдо: «Вода постачається за графіком – це технічно. Це не тому, що хтось економить електроенергію або ще щось. Є тільки один напрямок у цьому. Це будівництво нових свердловин для видобутку водопровідної води. Ця програма є, вона відпрацьована, але потрібні великі кошти».

На бюджет міста мер не розраховує. Основні джерела фінансування цього проекту, на його думку, — це кредит Європейського банку розвитку. За його словами, місто вже має певні домовленості з цією установою. Однак про терміни реалізації цих планів поки що нічого невідомо.

Минулого року тарифи на житлово-комунальні послуги зросли по всій Україні. За словами багатьох мешканців, якість цих послуг не змінилася.
XS
SM
MD
LG