Доступність посилання

ТОП новини

Огляд преси: Чи вигідно мешканцям багатоповерхівок мати індивідуальне опалювання? До яких українських політиків зменшується довіра, а чиї рейтинги зростають?


Ірина Біла Київ, 16 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Наприкінці минулого місяця уряд заборонив українцям встановлювати в багатоквартирних будинках індивідуальне опалення. Щоправда, трохи пізніше додав: заборона тимчасова, поки не будуть виписані єдині правила та норми. Однак у благі наміри державних мужів журналістам газети “Україна молода” віриться важко.

Певно бояться, що непомірно високі комунальні тарифи підштовхнуть українців шукати альтернативні джерела опалювання своїх помешкань. І це може стати масованим ударом по централізованих схемах теплопостачання, тобто по стабільних грошових ріках, що пливуть до комунальних кишень. Бо платитимуть громадяни, у яких стоять свої котли й лічильники, набагато менше, ніж платять “Теплокомуненерго” і “Водоканалу” нині, переконує видання. Чи існує якийсь нормативно-правовий порядок реконструкції кварталів, а то і мікрорайонів застарілого житлового фонду, якого досить не тільки у великих містах, а й у невеличких райцентрах? Від сьогодні так, стверджує газета “Голос України”, і публікує відповідний закон. А на шпальті “Діалог” парламентське видання розповідає, як діє закон про заборону паління і які діють нормативи площі житла для отримання молодіжного кредиту на будівництво. При продажу один раз на рік квартири площею понад 100 квадратних метрів відтепер потрібно буде заплатити податок – 1 % її вартості. За житло, що має меншу площу, податок сплачувати не потрібно, тому більшість оборудок під сплату податків не потрапляє, стверджує газета “Факти”. Із жовтня минулого року рейтинг Віктора Януковича невпинно знижується, переконують соціологи. А ось кількість прихильників у Юрія Луценка, навпаки, збільшується. Як пише “Газета по-українськи”, чимало українців саме в екс-міністрові МВС бачать альтернативу і Януковичу, і Ющенку, і Тимошенко. Це надії на оновлення українського політикуму. У цьому ж числі видання коментує несподіване для багатьох союзництво Партії регіонів та Блоку Юлії Тимошенко. Це свідчить про певні стратегічні домовленості між ними, наголошує в газеті політолог Володимир Фесенко. Він також стверджує, що “Юлія Володимирівна завжди латала закони під себе, а не під країну”.
XS
SM
MD
LG