Доступність посилання

ТОП новини

Туристичний Крим бореться за російських туристів.


Володимир Притула Слухати: Сімферополь, 16 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Туристичний Крим активізує боротьбу за російських туристів. Тут розпочинається новий інтернет-проект з просування кримського туристичного продукту на російський ринок. Його розробники кажуть, що зараз для Криму лише Сочі є серйозним конкурентом, але росіяни програють боротьбу в інтернеті.


Директор компанії «Курорти Криму» та головний редактор однойменного журналу Олександр Бурдонов переконаний, що кримські туристичні перспективи – лише в орієнтації на російських туристів, інтерес яких до Криму після дефолту 1998 року різко впав: «У 1999 році півтора-два мільйони росіян пішли на Сочі, на Туреччину. Ми їх втратили і досі не повернули». За даними журналу «Курорти Криму», торік на півострові відпочивали 600 тисяч росіян, а в дев’яності роки минулого століття – 2-3 мільйони.

Туристів з Росії можна повернути

Втім, Олександр Бурдонов, який щойно повернувся із Сочинського туристичного ярмарку, каже, що російських туристів до Криму можна повернути. Разом із колегами він розпочинає спеціальну кампанію, яка проходитиме під знаком святкування 200 років кримських курортів. А щоб просувати кримський продукт на російський ринок, створюється новий інтернет-проект, який дозволить місцевим оздоровницям і турфірмам напряму, без залучення посередників, продавати свої послуги росіянам. Уже 17 січня в Ялті розпочнуться тренінги для персоналу, а в лютому-березні будуть презентовані перші 200 таких туристичних сайтів. Олександр Бурдонов: «У цьому сенсі в Криму є шанс. Готовність Криму до інтернет-продаж у силу низки обставин на голову вища Росії. Ми випереджаємо на рік-півтора і Москву, і Сочі».
Директор компанії “Курорти Криму”
Олександр Бурдонов.
(© RadioSvoboda.Ua)


Крим все ще відстає

Тим часом самі кримські туроператори кажуть, що український Крим поки що не може на рівних конкурувати з російським Сочі: «Поки що ні, звичайно. Ні. Там теж є свої плюси і мінуси, але поки що, думаю, Крим не конкурент, ні», — вважає власниця одного із готелів у Судаку.

Водночас, експерти звертають увагу на те, що цей інтернет-проект вразливий своєю орієнтацією лише на російський ринок. Вони кажуть, що той справді об’ємний, але залежний від влади і від політичної ситуації. Каже Ленур Юнусов, журналіст, який пише на туристичні теми: «З точки зору сучасних технологій – це непоганий проект. Але мене насторожило те, що його автори роблять ставку лише на російського туриста, який, на жаль, втрачений, можливо – назавжди. Є сенс диверсифікувати туристські потоки. Намагатися залучати туристів з різних країн – тим більше, що є інтерес і в Польщі, і в Туреччині, і в Балтиці. І таким чином не залежати від однієї країни, від волі однієї людини – президента Росії», — вважає Ленур Юнусов.

Не забувати про далеке зарубіжжя

Тим часом віце-мер Ялти Олександр Чирков заявив сьогодні журналістам, що міська влада цього курортного міста нинішнього сезону розраховує на збільшення туристів саме за рахунок гостей із країн далекого зарубіжжя – із Західної Європи, Прибалтики та Південно-Східної Азії.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG