
Герб Автономної Республіки Крим. |
“Це для мене не свято, а день розчарування... ”
Наталя Кривопустова, редактор газети “Крим.Ру” ніколи не приховувала своїх проросійських поглядів, а тепер не приховує розчарування: “Це для мене не свято, а день розчарування. Оскільки кримські політики не змогли не тільки розвинути, але й утримати автономію. А тому сьогодні не святкувати треба, а із жалем говорити: це у нас втрачено, це у нас метрополія забрала, цих ось повноважень позбавила”.
“Та відновлена автономія проіснувала лічені дні... ”
Микола Семена, кримський оглядач київської газети “День” каже, що насправді референдум 1991 року відновив Кримську АРСР зразка 1921 року, а нинішня автономія – це продукт подальших політичних процесів. “Та відновлена автономія проіснувала лічені дні і була перейменована обласною радою в незрозумілу Республіку Крим, а потім Києвом переформатована в Автономну Республіку Крим. Задум Кримської автономії у тому вигляді, в якому цього потребує українське суспільство, він ще не реалізований”. Микола Семена також вважає, що Кримська автономія потребує еволюційного реформування у кримськотатарську.
“Як і всі кримські татари... не голосував за цю автономію”
Із думкою Миколи Семена погоджується і редактор кримськотатарської газети “Голос Криму” Ельдар Сеїтбекиров: “Як і всі кримські татари, 1991 року я не пішов на референдум і не голосував за цю автономію. Для кримських татар автономна республіка – це відновлення своєрідної державності. Сьогоднішня автономія не передбачає такої можливості. Це не закріплено ні в Конституції, ні в інших нормативно-правових документах”.
Нагадаємо, що 20 січня 1991 року кримчани відповідали на запитання “Ви за відновлення Кримської АРСР як суб’єкта Союзу та учасника Союзного договору?”. Понад 93% тих, хто взяли участь у голосуванні, сказали “так” .Але частина населення, зокрема, кримські татари, цей референдум бойкотували.