Доступність посилання

ТОП новини

Україна відзначає День Соборності


Президент Віктор Ющенко привітав співвітчизників із Днем Соборності України. За його словами, значення цього свята полягає не лише в історичному контексті, а, насамперед, у нашій готовності разом працювати на зміцнення в Україні принципів демократії і свободи, розвиток єдиного гуманітарного та інформаційного простору, поліпшення добробуту громадян.


Урочистий Акт Злуки Захiдно-Української Народної Республiки та Української Народної Республiки в єдину соборну Українську державу проголосила директорiя УНР 22 сiчня 1919 року на Софiйському майданi в Києвi.

Захiдно-Українську Народну Республiку було проголошено 1 листопада 1918 року масовим виступом української iнтелiгенцiї та військових на території Австро-Угорської iмперiї в Галичинi. Столицею ЗУНР спочатку був Львiв, потiм Тернопiль, а з сiчня 1919 року - Станiслав (нині - Івано-Франківськ).

Державним святом День Соборності України став згідно з Указом Президента від 21 січня 1999 року. Сьогодні по всій Україні відбудуться урочистості, присвячені Дню Соборності.

Президент України Віктор Ющенко привітав співвітчизників із Днем Соборності України: «88 років тому український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити у соборній державі, сповідувати єдині національні і суспільні цінності, спільними силами дбати про безпечне, гідне і процвітаюче життя людей, як належить великій європейській нації».

За словами Віктора Ющенка, значення цього свята полягає не лише в історичному контексті, а, насамперед, у дії на майбутнє, у нашій готовності разом працювати на зміцнення в Україні принципів демократії і свободи, розвиток єдиного гуманітарного та інформаційного простору, поліпшення добробуту громадян, повідомляє офіційному інтернет-представництво Президента України.

Напередодні представниця Партії регіонів Людмила Кириченко заявила: “Соборність вміщує поняття самої України, самої держави. Все треба зробити для того, щоб відстояти соборність України. Сьогодні, на превеликий жаль дуже багатьма політиками робиться все, щоб зруйнувати цю соборність. Зараз критична ситуація з соборністю. Політики не думають про Україну, а кожен думає про себе і своє місце в політиці, і в самій Україні. Оті заяви, які зухвало лунають з вуст політиків, ведуть до розколу України. Це і є загроза для того, що Україна може знищитися, як держава”.

Тим часом молодіжні організації сьогодні на Софіївській площі у Києві склали мапу України у кордонах 1918 року у вигляді пазлу.

Голова молодіжного осередку союзу гетьманців-державників розповив: «Ми сьогодні хочемо показати нашим політикам, що в 1918-19 роках, в часи революції, громадянських війн, спустошення та голоду, наші патріоти-державники спромоглися до об’єднання етнічних земель. Ми не вимагаємо повернення цих земель, але ми хочемо показати нашим політикам, що за умов миру, злагоди, економічної стабільності вони не здатні об’єднати навіть два береги Дніпра».

На площі біля Софіївського собору Києва зібралося кілька тисяч людей. Це переважно представники Народного Руху, Республіканської партії.
XS
SM
MD
LG