Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз сподівається на формування проєвропейського уряду в Сербії


На цьому наголосив чільний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єр Солана.

На цьому наголосив чільний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єр Солана: “Більшість виборців проголосували за демократичні проєвропейські сили. Ми дуже сподіваємося на якнайшвидше формування уряду”.

Таку ж думку висловив і міністр закордонних справ Німеччини, яка наразі головує в ЄС.

За попередніми даними, на парламентських виборах, що відбулися у Сербії в неділю, найбільше голосів здобула ультранаціоналістична Радикальна партія, набравши 28,5 відсотків голосів.

За прозахідну Демократичну партію президента Сербії Бориса Тадіча проголосували близько 23-х відсотків виборців, а за партію прем’єр-міністра Воїслава Коштуніци – близько 17 відсотків.

Президент Тадіч вважає, що уряд формуватимуть партії проєвропейського напрямку, які набрали дві третини місць у парламенті: “Я вважаю, що демократичні партії – проєвропейські партії – сформують більшість у нашому парламенті. Тому насправді можливе формування проєвропейського уряду. У нас сильна більшість. Якщо ми ухвалюватимемо сильні рішення, поділятимемо наші цінності та цілі, нам вдасться досягти цього”.

Тим часом Організація з безпеки і співпраці в Європі зазначила, що вибори пройшли у відповідності до міжнародних демократичних стандартів.
XS
SM
MD
LG