Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 23 січня.


Віктор Недоступ Київ, 23 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Цього дня була закладена основа незалежної нідерландської держави, в Канаді успішно застосували інсулін, американець та француз спустилися на дно Маріанської впадини, а у США людині пересадили серце шимпанзе.

23 січня 1579 року з метою збереження завоювань визвольного антиіспанського руху, очолюваного Вільгельмом Оранським, сім північних провінцій Нідерландів – Голландія, Утрехт, Зеландія, Гелдерн, Фрісландія, Оверейсел та Гронінген – підписали Утрехтську унію. Це стало сигналом до нового спалаху політичної боротьби, яка привела до розриву з Іспанією і оголошення через два роки іспанського короля позбавленим влади за волею народу. Так була закладена основа незалежної нідерландської держави – Республіки З''єднаних Провінцій.

1744 – В Неаполі у віці 76-и років помер Джамбаттіста Віко, італійський філософ, історик і правознавець, основоположник сучасної філософії історії (Заснування нової науки про загальну природу націй).

1918 – У Новій Скотії (Шотландія) вибух у шахті. Гинуть 88 гірняків.

1922 – У госпіталі Торонто 14-річний канадець Леонард Томпсон стає першою людиною, котрій роблять ін''єкцію інсуліну для боротьби з діабетом. Ефект застосування настільки вражаючий, що університет Торонто негайно і безплатно надає фармацевтичним компаніям ліцензію на його виготовлення, а Ф. Бантінг та Дж. Маклеод (котрі зуміли виділити чистий інсулін з підшлункової залози великої рогатої худоби) наступного року отримують Нобелівську премію в галузі медицини.

1960 – Швейцарський вчений Жак Пікар і американець Дональд Уолш на батискафі "Трієст" спускаються на дно Маріанської впадини, досягнувши рекордної глибини занурення 10915 метрів.

1964 – У Медичному центрі університету штату Міссісіпі дванадцять лікарів під керівництвом доктора Джеймса Харді пересаджують серце шимпанзе 64-річному пацієнту. Після операції пацієнт живе близько місяця, і, так і не прийшовши до пам''яті, покидає цей світ.

А у 1992 після визнання 15 грудня 1991 року незалежності України, США встановили з Україною дипломатичні стосунки.
XS
SM
MD
LG