Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Янукович: спікер парламенту має всі права і зобов’язаний підписати Закон «Про Кабмін», якщо цього не зробить Президент


Закон уже ухвалений і всі зміни до нього можливі тільки як зміни до вже чинного закону, заявив прем’єр-міністр журналістам в Давосі. А Олександр Мороз в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода сказав, що він уже підписав закон наприкінці грудня і немає необхідності підписувати його знову, а залишається тільки оприлюднити з тим підписом.


Закон уже ухвалений і всі зміни до нього можливі тільки як зміни до вже чинного закону, заявив прем’єр-міністр журналістам під час щорічного засідання Світового економічного форуму в Давосі.

Моменти закону, які «не зовсім кореспондуються з Конституцією», Верховна Рада може розглянути вже на початку наступної сесії, сказав Віктор Янукович.

Тим часом голова Верховної Ради заявив, що закон про Кабмін опублікують у п’ятницю, якщо з Президентом не досягнуть компромісу.

Як сказав Олександр Мороз в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода, він уже підписав закон наприкінці грудня, а відтак немає необхідності підписувати його знову, а залишається тільки оприлюднити з тим підписом: «Я думаю, що завтра, не пізніше. Бо мова йде ось про що. Мені підписувати вже нічого не треба. Я підписав закон 27 грудня. І коли абсолютно безглузде рішення суду ми отримали, то в мене виникає питання, чи судді деякі читають Конституцію як закон прямої дії? Там немає необхідності ще щось підписувати. Закон вже підписаний, просто він обнародується за моїм підписом».

Верховна Рада подолала вето Президента на закон про Кабмін 12 січня. Через тиждень Віктор Ющенко ще раз ветував цей закон, пояснивши, що поданий на підпис документ відрізняється від тексту, який ухвалив парламент.

Олександр Мороз раніше заявляв, що в разі не підписання закону про Кабмін Президентом, він самостійно підпише цей документ.

Однак пізніше Мукачівський міський суд, що на Закарпатті, заборонив голові Верховної Ради підписувати закон про Кабмін.

Матеріали до теми:

• Володимир Шаповал: Президенту пропонують порушити Конституцію. • У становищі навколо Закону «Про Кабінет Міністрів України» винна «нелегітимна» конституційна реформа – суддя Федерального апеляційного суду США Богдан Футей. • Полеміка навколо Закону «Про Кабмін триває». • Мукачівський суд попередив Мороза. • Економічні ризики президентсько-прем’єрських змагань. • Президент вдруге наклав вето на Закон України Про Кабінет Міністрів. Що це означатиме для українського суспільства?
XS
SM
MD
LG