Доступність посилання

ТОП новини

Сьогодні в Дюссельдорфі відбудуться вибори Президента Європейського Союзу Футбольних Асоціацій.


Геннадій Мороз Київ, 26 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua)– Сьогодні в німецькому Дюссельдорфі відбудеться 31 Конгрес УЄФА. На ньому вирішуватимуть, де грати збірним Азербайджану і Вірменії на відбіркових змаганнях до Чемпіонату Європи-2008. Вірменська сторона не проти грати і в Єревані, і в Баку і гарантує безпеку азербайджанцям у Єревані. Азербайджан же пропонує грати у якійсь із третіх країн. Головною інтригою стануть вибори президента Європейського союзу футбольних асоціацій.

Претендентів на президентське крісло двоє. Це нинішній очільник УЄФА 77-річний шведський адвокат за фахом Леннарт Йогансон і знаний у минулому французький футболіст Мішель Платіні. Право голосу на Конгресі матимуть усі 52 футбольні асоціації Європи. А нового президента оберуть звичайною більшістю голосів. Додам, що Леннарт Йогансон не без успіху очолює європейський футбол, починаючи з 1990 року.

Не є новачком на подібних посадах і Мішель Платіні, який блискуче впорався зі своїми обов’язками на посту голови Директорату Чемпіонату світу з футболу 1998 року у Франції. За французького функціонера і вік. Мішелеві Платіні влітку виповниться тільки 52 роки.

Григорій Суркіс серед кандидатів до виконкому УЄФА

Серед інших життєдайних питань європейського футболу сьогоднішній Конгрес обиратиме і новий склад виконкому. Тут серед претендентів на керівну посаду в УЄФА і президент української Федерації футболу Григорій Суркіс.

Сьогодні очікується рішення щодо дати і місця проведення відбірних поєдинків Чемпіонату Європи—2008 року між збірними Азербайджану і Вірменії. Нагадаю, дві збірні потрапили до однієї кваліфікаційної групи. Нині представники футбольних федерацій Азербайджану і Вірменії проводять у Дюссельдорфі відповідні консультації саме з метою визначення місця проведення офіційних відбірних матчів між двома збірними.

Чистий прибуток УЄФА - понад 32 мільйони євро

Початкові Конгресу в Дюссельдорфі передувало оприлюднення фінансового звіту УЄФА за останній рік. Так, чистий прибуток Європейського союзу футбольних асоціацій за сезон 2005/06 років передовсім завдяки рекламним контрактам і телевізійним угодам становив більше 32 мільйонів євро.

А основним джерелом доходів стала надзвичайно популярна Ліга Чеміпонів. Одначе фінансові успіхи найбагатшого турніру не заважають УЄФА підтримувати й інших учасників футбольного процесу. Так у минулому сезоні фінансова допомога так би мовити «малим федераціям» суттєво зросла і становила вже більше 123 мільйонів євро.
XS
SM
MD
LG