Доступність посилання

ТОП новини

Настала ера енергополітики, і її пророк — Владімір Путін.


Наталка Кудрик Слухати: Рим, 26 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Про Росію, яка стала центром світової влади завдяки енергетичним ресурсам, про обіцянки Віктора Януковича завершити будівництво одеського нафтогону для постачання каспійської нафти до Євросоюзу, про азартний бізнес у Європі та інше пише цього дня західна преса.


Провідними гравцями на світовій арені стали країни-власники енергетичних ресурсів, пише італійська газета « Corriere della Sera », підсумовуючи дискусії на зборах Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Прийшла ера нафтополітики, а пророком цієї політики виступає Владімір Путін, котрий повернув Росію до центру світової влади завдяки газу і нафті.

За словами іранського економіста Мохаммада Хоссейна Аделі, енергетична влада вислизнула з рук західних держав. Світовими лідерами у галузі розробки та видобутку нафти і газу на сьогодні є чотири країни: Росія, Саудівська Аравія, Іран та Венесуела.

Енергоресурси вигідні режимам — вони міцніють за рахунок контролю над видобутком, але часто плоди такої діяльності не доходять до громадян, зауважує італійська газета. Енергетика — актуальне політичне питання. Єдині, хто про це не знає, — це уряди західних країн, кажуть у Давосі.

Нафтогін Одеса — Броди єднатиме Європу з енергоносіями і Ющенка з Януковичем

Тему зборів економічного форуму вже з українським акцентом продовжує європейське видання “The Wall Street Journal”, інформуючи про плани Віктора Януковича стосовно диверсифікації нафтопоставок до країн Євросоюзу. Як заявив український прем’єр у Давосі, він докладає зусиль для завершення будівництва одеського нафтогону, щоб постачати каспійську нафту до Євросоюзу. Експлуатація трубопроводу додасть ЄС 12 мільйонів тонн нафти на рік, це дозволить урізноманітнити поставки, коли збільшуються побоювання стосовно залежності Євросоюзу від російської енергії.

Журналіст газети зазначає, що цей нафтогін — одне з небагатьох питань, у якому позиції Президента України Віктора Ющенка і Прем’єр-міністра Віктора Януковича збігаються. Адже між двома лідерами триває запекла боротьба за владу, у котрій перемагає Янукович.

Гомосексуалам брати шлюб — так, усиновлювати — зась

« La Repubblica » пише про моральну революцію в італійському суспільстві. За останнє десятиліття значно пом’якшало ставлення італійців до громадянських шлюбів між гомосексуалістами. Нині законне існування таких пар підтримують 56% громадян країни; у 1993 році прихильників було 39%.

Єдине, у чому майже непорушна громадська думка, — стосовно неможливості усиновлення дітей парами гомосексуалістів. На думку соціологів, така особливість свідчить, що для італійців різниця між традиційним та громадянським шлюбом досі таки існує, і це має тішити католиків та консерваторів.

Італійці найазартніші в Європі

Серед фанатів азартних ігор на першому місці у Європі італійці, повідомляє тижневик « Panorama », подаючи розлогий аналіз ігрового бізнесу в країні. У 2005 році, граючи в азартні забави, європейці витратили 81 мільярд доларів, лише в Італії майже 30 мільярдів.

У Європі найбільше грають у лото і лотереї. Цього року державні органи Італії збільшують кількість лотерей і ставок, стартує легалізована віртуальна версія гри у бінго, з’явиться і покер через інтернет, який досі був незаконним, відкриються 14 тисяч нових ігрових салонів. Минулого року державні прибутки від ігрового бізнесу сягнули трохи більше 35 мільярдів євро.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG