Доступність посилання

ТОП новини

У Варшаві перестане існувати найбільший базар Європи — «Стадіон». На цьому місці створять Національний спортивний центр.


Єва Поштар Варшава, 19 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Польський уряд хоче закрити найбільший у Європі базар, розташований на території Варшавського стадіону.У 1970-х роках тут іще відбувались спортивні змагання. Потім об’єкт занепав. Від початку 1990-х років цю територію називають «базар „Стадіон“». Особливого визнання ринок набув у підприємців із країн СНД. І от тепер на місці базару невдовзі зведуть за 250 мільйонів євро польський Національний спортивний центр.

У 1998 році, під час найбільшого економічного розквіту, товарообіг варшавського базару «Стадіон» становив близько одного мільярда доларів. За кордон того року продали товарів на суму 90 мільйонів доларів. На території у 32 гектари працювало сім тисяч фірм. Це лише офіційні показники, бо так званої «сірої зони» ніхто ніколи не досліджував. На "Стадіоні" можна було дешево купити одяг, промислові товари, піратські компакт-диски, комп’ютерні програми, контрабандні алкоголь та тютюнові вироби.

На варшавському базарі своїми товарами торгувало чи не найбільше громадян України. Про них говорить киянка, студентка одного з престижних коледжів у Варшаві Ірина: «Трансформація економіки в нашій країні та інших пострадянських країнах проходила не так гладко. Не мала такого великого прориву. Навпаки, викладачі чи лікарі або інженери, які були досить кваліфіковані, були змушені займатись комерцією, торгувати на ринках».

Економічний занепад варшавського базару «Стадіон» почався на початку ХХІ століття. Тоді економіки держав найчисленніших відвідувачів базару — українців, білорусів та росіян — поступово перетворювались на ринкові. Поляки ж запровадили візовий режим для країн Східної Європи.

Нові плани для старого стадіону

Про сьогоднішню ситуацію довкола базару «Стадіон» розповідає керівник фірми, яка орендує об’єкт, Богдан Томашевський: «Знаєте, існує тут іще якийсь товарообмін. Однак наростає конкуренція. Певно, декому вигідно ліквідувати торгівлю на Стадіоні».

Про плани польського уряду щодо повернення об’єктові його первинних функцій повідомила Радіо Свобода речниця Міністерства спорту Катажина Дорачинська: «Міністерство спорту планує на території теперішнього Стадіону величезний спортивно-відпочинковий комплекс. Такого не існує в цілій Польщі, не лише в столиці. Тут буде стадіон на приблизно 70 тисяч місць, спортивно-концертний зал на 15 тисяч глядачів, олімпійський басейн».

Речниця польського Міністерства спорту переконана, що після ліквідації базару вже в 2009 році на об’єктах Національного спортивного центру відбуватимуться перші спортивні змагання.
XS
SM
MD
LG