Доступність посилання

ТОП новини

Спікер оприлюднив закон про Кабмін на офіційному сайті Верховної Ради, але чинності закон не набув


У повідомленні прес-служби парламенту зазначено, що закон стане чинним від дня його опублікування в установленому порядку — в газетах «Голос України» i «Урядовий кур’єр». Тим часом речниця голови держави заявила, що Секретаріат Президента та антикризова коаліція ведуть переговори щодо Закону «Про Кабінет Міністрів України».


У повідомленні прес-служби парламенту зазначено, що закон стане чинним від дня його опублікування в установленому порядку — в газетах «Голос України» i «Урядовий кур’єр».

Як мовиться в повідомленні, таким чином «відбувся передбачений Конституцією України юридичний факт, що передує завершенню процедури набрання чинності цим Законом».

На сайті Верховної Ради вказано, що публікації на ньому мають «інформаційний характер i не є офіційним друкованим виданням».

Представник Президента у Верховній Раді, колишній міністр юстиції Роман Зварич підтверджує, що оприлюднення закону про Кабінет Міністрів на сайті Верховної Ради не має юридичних наслідків.

«Те, що закон про Кабмін, прийнятий 12 січня, оприлюднений на веб-сайті парламенту, не означає, що через 10 днів цей закон може набути чинності, тому що в Конституції чітко визначено, що закон набуває чинності після його офіційного оприлюднення, а оприлюднення його на інтернет-ресурсі Верховної Ради не можна назвати офіційним», — цитує Зварича прес-служба «Нашої України».

Тим часом речниця голови держави заявила, що Секретаріат Президента та антикризова коаліція ведуть переговори щодо Закону «Про Кабінет Міністрів України».

«Сам факт, що закон про Кабінет Міністрів не був опублікований ані в п’ятницю, ані в суботу, говорить про те, що антикризова коаліція готова до компромісів. Або принаймні не готова до загострення політичної ситуації. Очевидно, це означає, що шлях до залагодження антиконституційних суперечностей не вичерпаний», — зазначила Ірина Ванникова.

Раніше Олександр Мороз та урядовці заявляли про ймовірність опублікування закону про Кабмін. У Секретаріаті заявляють, що в такому разі Президент позиватиметься до Конституційного Суду.

Сьогодні Президент назвав передумовою проведення круглого столу з представниками уряду та коаліції остаточно опрацьований та юридично бездоганний закон про Кабмін.

Тим часом парламент розробляє законопроект про внесення змін до закону про Кабмін.

Про це заявив голова Верховної Ради Олександр Мороз.

За словами спікера, в цьому законопроекті виключені положення, що суперечать Конституції України.

Зокрема, в документі немає норми щодо висунення коаліцією кандидатури прем’єра i міністрів оборони та закордонних справ.

Голова Верховної Ради наголосив, що для ухвалення цього законопроекту треба, щоб наявний закон про Кабмін набув чинності.

Верховна Рада подолала вето Президента на Закон «Про Кабінет Міністрів України» 12 січня. Через тиждень Віктор Ющенко ще раз ветував цей закон, пояснивши, що поданий на підпис документ відрізняється від тексту, який ухвалив парламент. Мукачівський міський суд заборонив спікерові підписувати закон. А генпрокурор Олександр Медведько оскаржив це рішення в апеляційному суді Закарпатської області.

Матеріали до теми:

• Закон “Про Кабмін”: інтернет-версія та політичні наслідки.
XS
SM
MD
LG