Доступність посилання

ТОП новини

Пташиний грип повертається.


Мар’яна Драч Слухати: Прага, 29 січня 2007 року (RadioSvoboda.ua) — У сусідній Угорщині виявили потенційно небезпечний для людини різновид пташиного грипу. Такі дані сьогодні офіційно підтвердила Європейська Комісія. Нові спалахи вірусу також зафіксували у Японії, Індонезії та Південній Кореї. Після того, як від симптомів, що нагадують недугу, в Баку помер 14-річний хлопець, Азербайджан також розслідує можливе поширення вірусу серед людей. Отже, пташиний грип повертається.


Поки що не ясно, що ж стало причиною смерті 14-річного азербайджанця Айдара Аскарова. Офіційний діагноз — гостре запалення легенів. «Зразки тканин пацієнта були відібрані, і їх готують, щоб надіслати до лабораторій Всесвітньої організації охорони здоров’я. У селі та в навколишній місцевості ми не помітили жодного спалаху чи масової загибелі дикої чи свійської птиці», — повідомив речник Міністерства охорони здоров’я Азербайджану Анар Кадірлі.

Але його слова навряд чи заспокоять багатьох, хто боїться недуги. Айдар Аскаров жив у південно-східній частині Азербайджану, де минулого року від пташиного грипу померло п’ятеро людей, серед них двоє — родичі Аскарова.

Пташиний грип знову поширюється світом

У світі епідемія пташиного грипу спалахнула наприкінці 2003 року, і за цей час від недуги загинуло щонайменше 160 людей. За даними ООН, нині спалахів пташиного грипу стало менше, але останнім часом зафіксували нові випадки хвороби у Китаї, Таїланді, Індонезії, В’єтнамі та Японії.

На пташиній фермі в японській префектурі Окаяма за останні дні загинуло 40 курчат. Це вже третій спалах вірусу у цій місцевості, кажуть японські урядовці: «Сьогодні ми підтверджуємо, що останній випадок смерті птахів спричинив штам вірусу пташиного грипу H5».

Якраз один із його різновидів — H5N1 — найнебезпечніший для людини. Медики бояться, що цей штам може зазнати мутацій і почне передаватися від людини до людини.

Саме цей штам вірусу вразив гусей у південно-східній частині Угорщини. Такі дані оприлюднив сьогодні комісар ЄС із питань охорони здоров’я Маркос Кипріану, закликавши всіх членів спільноти до пильності. Це перший спалах хвороби на теренах Європейського Союзу з літа минулого року.

Україна готується зустріти хворобу

Ще до оприлюднення офіційних результатів європейських експертів Україна, поруч із Росією, Сербією та Хорватією, заборонила експорт угорської птиці.

Інші подробиці для Радіо Свобода розповів Зиновій Романович із Закарпатського управління ветеринарної медицини: «27 січня було засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Ухвалили рішення посилити контроль за ввезенням продукції птахівництва на пунктах пропуску. І відповідно тут уже в прикордонних регіонах посилити контроль за роботою птахівничих господарств. У нас невеликі, дрібні фермери, але все одно ми їх узяли на контроль».

А тим часом угорська влада сьогодні повідомила про можливе нове джерело пташиного грипу на південному сході країни. За підозрою у тому, що птиця заражена, там знищили майже 10 тисяч гусей.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG