Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 30 січня.


Віктор Недоступ Київ, 30 січня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – 30 січня Польща та Росія підписали Андрусівський мир, тим самим санкціонувавши розподіл України, індуїстський фанатик вбив Махатму Ганді, Beatles дали останній концерт, а Україна вступила до Ради з безпеки і співробітництва в Європі.

30 січня 8 року до н.е. – У Римі на Марсовому полі відбулось урочисте освячення Олтаря Миру. (Рішення про будівництво олтаря ухвалив римський сенат у 13 році до н.е. після переможного повернення Августа з Галлії та Іспанії). Свято проходило під знаком торжества миру, оголошеного імператором Августом на секулярних іграх за вісім років перед тим.

1667 – У селі Андрусові під Смоленськом між Росією та Річчю Посполитою встановлене перемир''я на 13,5 років. Це завершує російсько-польську війну 1654-67 років. Росії повертають Смоленськ та Сіверську землю, а Україна поділяється на дві частини по Дніпру: Лівобережжя залишається у складі Росії, а Правобережжя, крім Києва, та Білорусь переходять під владу Польщі; Київ з околицями на два роки передається Росії, а Запорозька Січ має перебувати під спільною владою обох держав. Тим самим санкціонується роз''єднання України. Це спричинить повстання в Правобережжі і під тиском гетьмана Брюховецького майже всі російські війська будуть вигнані з Правобережної України.

1936 – Адольф Гітлер видає наказ, котрим забороняє німецьким громадянам приймати Нобелівську премію. Він засновує Німецьку національну премію в галузі мистецтва і науки.

1948 – Делі. Індуїстський фанатик-екстреміст Натурам Годсе, розлючений толерантним ставленням Ганді до мусульман, убив 78-річного Мохандаса Карамчанда Ганді, політичного й духовного лідера Індії, що саме здійснював молитву за припинення в Індії міжрелігійної ворожнечі.

1969 – The Beatles, напевно найпопулярніша і найвпливовіша музична група всіх часів, востаннє виступає у повному складі: ліверпульська четвірка дає імпровізований концерт на даху своєї звукозаписуючої студії в Лондоні, видовище припиняє поліція. У квітні 1970 року Пол Маккартні офіційно оголосить про розпад групи.

А у 1992 – Україна стала членом Ради з безпеки і співробітництва в Європі (РБСЄ).
XS
SM
MD
LG