Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний Суд розглядає сьогодні законність заборони йому переглядати політичну реформу


Представник президента у КСУ Володимир Шаповал в інтерв’ю Радіо Свобода напередодні заявив про наявність підстав для зміни Основного Закону. Прем’єр пропонує Конституційному Суду припинити розгляд подання про неконституційність заборони йому переглядати політичну реформу. Закон Верховна Рада ухвалила 4 серпня минулого року. А 19 вересня 47 народних депутатів направили подання до КСУ щодо неконституційності цього закону.


Представник президента у КСУ Володимир Шаповал в інтерв’ю Радіо Свобода напередодні заявив про наявність підстав для зміни Основного Закону: «Щодо закону про внесення змін до Конституції, я глибоко переконаний і готовий це доводити будь-якій аудиторії, що для цього є підстави. Процедура порушена, визнають це всі. Де гарантія, що в разі наступних спроб змінити Конституцію Верховна Рада зробить таке передбачення, що КСУ дасть непотрібний висновок, і вони просто ухвалять зміни без висновку КСУ Президент відмовиться підписати, у визначений термін поставить підпис голова ВР, і закон стане діяти.»

Прем’єр пропонує Конституційному Суду припинити розгляд подання про неконституційність заборони йому переглядати політичну реформу. Про це сьогодні під час судового засідання заявив постійний представник Кабінету Міністрів у Суді Павло Євграфов, викладаючи позицію глави уряду.

Віктор Янукович, за словами його представника, переконаний, що документ, який забороняє Конституційному Суду переглядати політреформу, відповідає Основному закону.

Закон, який забороняє конституційним суддям ревізувати політичну реформу, Верховна Рада ухвалила 4 серпня минулого року.

А 19 вересня 47 народних депутатів направили подання до КСУ щодо неконституційності цього закону.

Президент напередодні заявляв, що не планує переглядати політичну реформу, натомість наполягає на доповненнях до нині чинної Конституції.

Юлія Тимошенко водночас зазначила, що її політична сила уже направила до Конституційного Суду подання для перегляду політичної реформи.
XS
SM
MD
LG