Доступність посилання

ТОП новини

Огляд української преси


Ірина Біла Київ, 1 лютого 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Хто торгується за посаду міністра зовнішніх справ? Чи скасують обмеження на вивіз валюти за кордон? Хто творив ілюзії радянського благополуччя?

Антикризова коаліція та Президент уже торгуються за посаду міністра закордонних справ, стверджує «Газета по-київськи». Видання зауважує, що за голос і обличчя України боротьба буде серйозна. Обирати будуть не найпрофесійніших, а за лояльністю до того чи іншого табору.

Новий головний дипломат може стати поворотним моментом для всього стилю роботи зовнішньополітичного відомства. Якщо міністром стане не кар’єрний дипломат, як було досі, це, на думку журналістів, позначиться на всьому кадровому складі відомства. Подробиці — в статті «Дипломатична рулетка».

Газета «Сегодня» інформує про внесення депутатами з Партії регіонів законопроекту, який дозволить українцям вивозити за кордон готівку в національній чи іноземній валюті без обмежень. Законопроект пропонує передбачити, що суму, еквівалентну 13 тисячам доларів США, можна буде провозити без обов’язкового декларування на митниці. Але коли грошей буде більше, їх усе одно потрібно буде задекларувати письмово.

Із цього року дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства не будуть доплачувати різницю між пенсією та державною соціальною допомогою. Щоб їхні доходи не зменшилися, фахівці радять звернутися до соціальних служб і перейти на іншу форму оплати. Яку саме, розповідає газета «Факти».

Які об’єкти не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані? Чому Міжнародні морські навчання «Сі Бриз — 2007» вирішили перенести в Миколаївську та Одеську області? У чому принади та злидні Трускавця? Про це розповідає газета «Голос України».

Чому деякі українці ностальгують за радянськими часами? Як стверджує журналістка газети «День», однією з причин цієї аномалії є виховання людей тоталітарною системою на ілюзіях і брехні. Брехнею слугувало все: художня література, фантастичні цифри в усіх галузях тощо. Але перше місце тут належить радянському кінематографові.

Система вибудувала цілий перелицьований світ, де всі ті жахливі події, що складали реальне життя Союзу, ставали чимось високим і шляхетним. А яких акторів добирала система — красивих, добрих, а головне — майстрів щирості! Вони виходили з екранів у маси і ставали втіленими символами ідеальних людей, а головне — робили саму систему людяною, веселою, обнадійливою.

Про те, чому український кінематограф нічого не протиставляє і не розповідає про справжні події недалекої минувшини, — в статті «Про кіно-всесвіт та переконання», яку, нагадаю, друкує газета «День».
XS
SM
MD
LG