Доступність посилання

ТОП новини

День в історії — 2 лютого


Віктор Недоступ Київ, 2 лютого 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Цього дня Великий князь литовський Ягайло став королем Польщі, конкістадори заснували місто Буенос-Айрес, а у США вперше використали детектор брехні.

2 лютого 1386 року, згідно з Кревською унією, підписаною Польщею і Литвою за рік перед тим, Великого князя литовського Ягайла обрали королем Польщі. Одружуючись із польською королевою Ядвіґою, Ягайло зобов’язався навернути Литву в католицизм, самому стати католиком і «на вічні часи прилучити свої землі литовські й руські до Польської Корони». Після прийняття католицизму Ягайло взяв ім’я Владислав II і став засновником династії Ягеллонів.

1536 — На західному березі ріки Ла-Плата, на південь від ріки Парана, іспанський конкістадор Педро де Мендоса засновує місто Буенос-Айрес, нинішню столицю Аргентини.

1589 — У Москві засновують патріархію, першим патріархом якої став московський митрополит Іов. Таким чином Вселенський Патріархат та інші православні Церкви канонічно визнають російську Церкву, яка до того понад 140 років, після свого виходу з юрисдикції Костянтинополя, існувала як самопроголошена й невизнана.

1653 — Селище Новий Амстердам набуває статусу міста. Сьогодні воно відоме як Нью-Йорк.

1808 — Після відмови папи Пія VII брати участь у континентальній блокаді Великої Британії, війська французького імператора Наполеона I входять у Папську область. Через рік Наполеон приєднає Папську державу до Франції.

1920 — У Тарту підписують мирний договір між Естонією та РРФСР. Згідно з ним Росія визнає незалежність Естонії, поступається їй містами Печори, Ізборськ та Івангород і встановлює з нею торгові та дипломатичні стосунки. У такий спосіб Естонія вперше стає незалежною державою, а більшовицьку Росію вперше визнано на дипломатичному рівні.

1935 — Американець Леонард Кілер демонструє роботу вдосконаленого ним «детектора брехні», який стали називати «поліграфом Кілера». Цього ж року результати використання детектора вперше стають доказом вини підозрюваного.

А у 1990-му під тиском чорної більшості Південної Африки, президент Фредерік Віллем де Клерк зняв заборону на діяльність Африканського національного конгресу і пообіцяв звільнити з тюрми Нельсона Манделу.
XS
SM
MD
LG