Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 6 лютого.


Віктор Недоступ Київ, 6 лютого 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Цього дня перша група африканських рабів відпливла на свою історичну батьківщину, Анастасія Чайковська оголосила себе дочкою Миколи ІІ, Рональд Рейган зустрів свій 76 день народження, а у Фінляндії вперше в історії країни стала правити жінка.

6 лютого 1778 року На переговорах з міністром іноземних справ Франції Шарлем Готьє де Верженом представник США Бенджамін Франклін добився підписання американо-французького договору про дружбу і торгівлю: Франція зобов''язалась надати США фінансову, економічну й воєнну допомогу, захистити суверенітет США. Договір означав вступ Франції у війну з Великою Британією - її головним суперником в торгівлі і боротьбі за колонії.

1820 – Перша організована група колишніх північноамериканських рабів відпливає з Нью-Йорка до міста Фрітаун в Сьєра-Леоні. Це одна з акцій Американського колонізаційного товариства, створеного в 1818 році Робертом Фінлі для повернення американських рабів на свою історичну батьківщину. Наступного року в Сьєра-Леоне буде заснована колонія Ліберія, котра в 1847 році буде проголошена незалежною і стане першою в Африці демократичною країною.

1928 – До Нью-Йорка прибуває жінка, що називає себе Анастасією Чайковською і стверджує, що вона дочка останнього російського імператора Миколи II. У США Анастасія зустрічається з Глібом Боткіним, сином убитого разом з царем його особистого лікаря. Він визнає її за дочку царя, з якою дружив у дитинстві. Це стає початком грандіозної містифікації, котра триватиме до 1950-х років, коли претензії Анастасії Чайковської на приналежність до царської родини офіційно спростують.

1936 – У Гарміш-Партенкірхені (Німеччина) починаються IV зимові Олімпійські ігри. На них вперше порушують гегемонію Канади в хокеї - золоті медалі завойовують англійці, котрі у фіналі перемогли канадців з рахунком 2-1.

1985 – Стів Возняк, співзасновник компанії Apple Computer, (яка почала свій шлях з гаража Возняка, де 1976-го року він на потіху друзям створив свій перший комп''ютер) залишає компанію на знак протесту проти її перетворення в громіздке і малоефективне бюрократизоване підприємство.

1987 – Рональд Рейган зустрічає свій 76-й день народження будучи діючим президентом США - це своєрідний віковий рекорд в американській історії.

А у 2000 у Фінляндії відбувся другий тур президентських виборів. Перемогу здобула лідер соціал-демократів Тарья Халонен, перша в історії країни жінка-президент.
XS
SM
MD
LG