
На світлині він молодший
Тепер фото на місці. Щоправда, не те, що було, а інше — Лазаренко у період свого прем’єрства, щонайменше на 10 років молодший, ніж зараз, без сивини.
Прес-секретарка Блоку Лазаренка в міськраді Оксана Ільковська сама зібрала журналістів,щоб пояснити історію портрета: «Одним із депутатів нашої фракції був поданий запит до секретаря міської ради. У відповіді говориться, що немає ніяких підстав для позбавлення Лазаренка звання почесного громадянина Дніпропетровська, і тому фотографію Павла Івановича повернули на законне його місце».
Про суди ні слова
Під портретом Лазаренка коротка інформація: був представником Президента в області, головою облради, першим віце-прем’єром і Прем’єром, сприяв відновленню у Дніпропетровську будівництва метро та завершенню 50-ти довгобудів. І все. На запитання журналістів, а де ж повідомлення про судові процеси, Оксана Ільковська відповіді не має.
– «Я не можу цього коментувати». – «Чому?» – «Ну тому що».
Між тим у різних фракціях міськради депутати майже одностайні у своєму ставленні до повернення портрета — мовляв, хай буде. Керівник фракції «регіоналів» Олексій Тішкін сказав Радіо Свобода, що немає нічого проти фото — і Кучма, і Лазаренко, хоч з додатком «екс», але перші особи країни.
А у фракції «Нашої України» взагалі не помітили змін на дошці. Голова фракції Сергій Рибалка зазначив: «Якщо людина щось зробила для міста корисне, то, мабуть, повинне це фото висіти. Тим паче йому повернули де-юре права почесного громадянина. Я, якщо чесно, не звернув на фото уваги».
Кобзон-Баюл-Кучма-Лазаренко
Галерея портретів почесних громадян Дніпропетровська налічує кілька десятків фото місцевих уродженців і людей, які мають заслуги перед містом. Тут і співак Йосип Кобзон, і фігуристка Оксана Баюл, ракетобудівник Олександр Макаров, ціла низка ветеранів Другої світової. А також аристократія імперських часів — Михайло Родзянко, Дмитро Батюшков, Іван Дурново, котрі щедро жертвували на потреби міста та сприяли його розбудові.