
Іноземці із задоволенням замовляють українські голубці, вареники...
Водночас національна кухня чи не найліпша реклама власної країни. Власниця невеличкого українського ресторану у Римі пані Любов розповідає, що іноземці із задоволенням замовляють голубці, вареники з грибною підливкою, гуляш і оселедець під шубою. Готують також італійські страви, але виключно за місцевими рецептами: “Ми можемо експериментувати – і можливо виникне щось нове, але то вже буде ні українське, ні італійське, вийде якась суміш”.
На Апеннінах, за даними Комерційної палати, майже півсотні українських ресторанів. Найактивніші у цій сфері китайці. Деякі італійські кухарі робили спроби поєднати гастрономічні традиції, скажімо, заправити пасту східними спеціями. Згодом переконувалися, що попри загальну поширеність деяких інгредієнтів, італійська кухня має залишатися італійською.
Середземноморська кухня більш поживна і корисна?

Ще б пак, практично неможливо знайти італійця, який би засумнівався у тому, що його кухня найліпша у світі. Ця країна міцно тримається за свої кулінарні традиції, та й будь-де за кордоном легко натрапити на піццерію.
Власниця українського ресторану пані Любов зазначає: “Щоб сказати, що наша кухня смачніша за італійську, я б так не сказала. Я шаную українську кухню, бо я на ній виросла, але італійській кухні треба віддати належне. Стосовно того, що їхня кухня корисніша для здоров’я, у ній менше різних жирів, то є правда”.
Певно, траплялося спостерігати, коли співрозмовники, не розуміючи мови один одного, легко знаходили спільну мову за столом. Отож , наголошують фахівці і гурмани, їжа – не тільки дає задоволення для шлунка, але й долає мовні та культурні перепони.