Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 9 лютого.


Віктор Недоступ Київ, 9 лютого 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Цього дня Дуайт Девіс започаткував Кубок Девіса з тенісу, у США почалося “полювання на відьом”, а у Литві відбувся референдум стосовно незалежності республіки від СРСР.

9 лютого 1798 року – Французькі революційні війська зайняли Швейцарію, на території котрої була проголошена "дочірня" Франції республіка – Гельветична.

1900 – Американець Дуайт Девіс виступає з ініціативою проведення міжнародних командних змагань з тенісу. Його виклик приймає команда британських тенісистів, з котрою у серпні цього ж року збірна студентів Гарварда проведе перший міжнародний турнір, який згодом стане традиційним і сьогодні носить ім''я його ініціатора – Кубок Девіса.

1918 – Німеччина, Туреччина і Австро-Угорщина підписують в Брест-Литовську мир з Україною: три держави заявляють про визнання Української Народної Республіки, незалежної від Радянської Росії.

1950 – Під час виступу в місті Вілінг (штат Західна Віргінія) сенатор-республіканець Джозеф Маккарті заявляє, що має список 205 комуністів, які працюють у державному департаменті США. Цей виступ започаткував національну кампанію пошуку і виявлення "агентів впливу" на всіх щаблях американського істеблішменту. Хоча Мак карті упродовж наступних років так і не назве жодного імені і не надасть доказів присутності комуністів в уряді, його звинувачення звучать саме в той період, коли в США дійсно виявили шпигунів, які добралися до секретних урядових програм, США втратили монополію на атомну зброю, а "холодна війна" набувала все більшого і більшого розмаху.

1969 – Перший офіційний політ широкофюзеляжного пасажирського літака "Боїнг-747" (США). До припинення їх виробництва у 1984 році компанія встигла побудувати 1832 таких літаків.

1984 – Пробувши на посаді глави СРСР менше 15 місяців, у Москві на 70-у році життя помирає Юрій Володимирович Андропов, генеральний секретар ЦК КПРС, голова президії Верховної Ради СРСР. Новим генсеком ЦК КПРС 13 лютого стане Костянтин Устинович Черненко.

А у 1991 у Литві на референдумі про незалежність республіки більше 90% його учасників висловилось за вихід Литви зі складу СРСР.
XS
SM
MD
LG