Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Ющенко: поправки до закону «Про Кабмін» навіть не варті уваги


Так Президент України прокоментував ухвалений Верховною Радою в п’ятницю у першому читанні законопроект про внесення змін до закону «Про Кабінет Міністрів». За цей законопроект, ініційований депутатами від антикризової коаліції, проголосували 240 парламентарів. Президент знову наголосив, що закон «Про Кабмін» є нелегітимним, починаючи з формальних підстав – процедури ухвалення і оприлюднення: «По формі і по змісту цей закон є антиконституційним, тому він є незаконним».


Так Президент України прокоментував ухвалений Верховною Радою в п’ятницю у першому читанні законопроект про внесення змін до закону «Про Кабінет Міністрів».

За такий законопроект, ініційований депутатами від антикризової коаліції, проголосували 240 парламентарів.

В інтерв’ю журналістам Президент України наголосив, що ставиться до ухвалених парламентом поправок негативно через те, що закон «Про Кабмін», котрий покликаний регулювати відносини між такими інституціями, як Президент, уряд та парламент – повинен розроблятися спільно всіма інституціями на тристоронніх засадах.

«Трапилося те, що трапилося, уряд сідає, розписує в односторонньому порядку те, що він хотів, а слухняний парламент йде вслід за урядом. Це не правильна практика», – зазначив Президент, додавши, що це ні до чого не призведе.

«Це демонстрація шантажу, демонстрація начебто якоїсь сили. Переконаний, що тверезі політики, які дбають про те, як привнести єдність в український політикум, так вчиняти не можуть», – сказав Віктор Ющенко. Він називає помилковими такі дії уряду і парламенту.

За словами Президента, ті поправки, які були ухвалені, навіть не варті уваги.

«Вони ніяких балансів, ніяких противаг, ніякої гармонізації політикуму у відносинах між трьома інститутами влади, не приносять, а ключова проблема для України якраз полягає не в тому, у кого які будуть повноваження, а в тому, як ці повноваження збалансувати», – заявив Ющенко, наголосивши, що необхідно збалансувати повноваження таким чином, щоб кожна гілка влади не давала іншій можливості узурпувати владу.

«Я не можу позитивно оцінити час, який був затрачений у парламенті на доопрацювання цього закону», – сказав Віктор Ющенко. Він зазначив, що необхідно, щоб один із інститутів влади взяв Конституцію, звірив норми закону з її нормами і скасував закон.

Президент знову наголосив, що закон про Кабмін є нелегітимним, починаючи з формальних підстав – процедури ухвалення і оприлюднення. «По формі і по змісту цей закон є антиконституційним, тому він є незаконним», – заявив глава держави.
XS
SM
MD
LG