Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Ющенко вважає заборону Порошенку на в’їзд до Росії безпідставною і продиктованою політичними міркуваннями


Президент України заявив про це в Мюнхені, коментуючи роз’яснення російського МЗС.

Президент України заявив про це в Мюнхені, коментуючи роз’яснення російського МЗС.

Ющенко наголосив, що жодних “чорних списків” в Україні не існує: «Це видумка тих політиканів, які хочуть формувати спекуляції на подібного роду питаннях».

Водночас він погодився з тим, що були особи, які завдавали шкоди репутації та іміджу України, і тому ті кроки, які були вжиті СБУ до цих осіб, публічно пояснили. Вони ґрунтувались на глибокій доказовій базі та на основі міжнародних принципів.

«Те, що сьогодні відбулось з боку спеціальних служб Росії, я маю на увазі останні дії, які відбулись проти народного депутата Порошенка, вони потребують пояснень. Я не хочу давати глибших коментарів, хоча при нагоді я також міг розширити свою позицію в цьому питанні. На мій погляд, такий крок я бачу бездоказовим і продиктованим, на мій погляд, виключно політичними міркуваннями», – наголосив Віктор Ющенко.

3 лютого народному депутату Петру Порошенку заборонили в’їзд на територію Росії. У п’ятницю в МЗС Росії заявили, що Москва заборонила в’їзд на територію Росії громадянину України П.Порошенку у відповідь на запроваджену Україною практику "чорних списків" стосовно російських громадян.

У зовнішньополітичному відомстві РФ зазначили, що неодноразово звертали увагу української сторони на те, що її дії розглядаються росіянами як недружні акції, які йдуть врозріз із добросусідським характером російсько-українських відносин.

При цьому в МЗС відзначили, що російська сторона неодноразово пропонувала відмовитися від такого роду заборонних заходів, які хвилюють громадськість обох країн.

Разом з тим в Департаменті інформації і друку МЗС РФ не змогли назвати причин, чому саме Петру Порошенку заборонили в’їзд до Росії. Торік Україна заборонила в’їзд до України віце-спікеру Держдуми РФ В.Жириновському, депутату Держдуми, директору Інституту країн СНД К.Затуліну, голові Фонду ефективної політики Г.Павловському, тележурналісту М.Лєонтьєву.
XS
SM
MD
LG