
У конкурсній програмі виступали 13 самодіяльних колективів із різних регіонів Італії. Артисти-аматори показали досить високий рівень виконавської майстерності, зазначив член журі, професійний музикант Андрій Мрічко: «Виконавці виконують по два твори, журі оцінює кожного за майстерністю виконання та створення сценічного образу. 10-бальна система оцінок, потім визначається переможець за загальною кількістю балів, є три переможці: 1, 2, 3 премії».
Головне — не перемога
Але глядачі мало переймалися тим, хто ж таки буде найкращим. На їхню думку, нагороди заслуговує кожний учасник свята вже за те, що попри важкі трудові будні люди збираються регулярно на репетиції, їздять із концертами і не лише сумлінною працею, а й рідною культурою заявляють про свою країну за кордоном.
Як заявила одна з учасниць свята, «ми не проміняли високі пальми на українські верби і тополі». А один із глядачів додає: «На концерті нинішньому, як і минулого разу, представлені професійні номери, дуже гарні виступи. Тут ми обмежені контактами з Україною, і тому для нас то є дуже цікаво, особливо для тих жінок бідних, які працюють часом без вихідних».
Митці зі Львова, які живуть в Італії, демонстрували у фойє свої малярські роботи. Там же розгорнулася і виставка вишитих картин народної майстрині Марії Токань.
Вишиті картини Марії Токань. |
(© RadioSvoboda.Ua) |
Римський фестиваль народної творчості «Гілка калини» вважається одним із наймасовіших свят української громади в Італії. З року в рік воно стає відомішим і серед італійців, адже подібні заходи, окрім українського посольства та товариств, підтримує і місцева влада.
З українцями й Італії краще
А її представники переконані, що і Римові живеться ліпше з українцями. Член муніципальної ради італійської столиці Амедео Піва каже: «Свято українців дуже гарне! Важливо, що українці у Римі зберігають свою культуру, тому що це збагачує і культуру Рима. Про поєднання двох культур дбатимуть уже наші діти, бо вони одружуватимуться між собою».
Серце кожного імігранта у будні та свята болить і тужить за батьківщиною, але такі зустрічі додають сил і наснаги створювати свою маленьку батьківщину за кордоном. Як наголосив на святі посол України в Італії Георгій Чернявський, Україна там, де є українці.
Минулої неділі вкотре переконалася, що моя Україна в Італії є. Власне, про це і співає колектив «Калина»: «Слухай, земле італійська, „Калина“ співає, наша пісня українська світ розвеселяє».
Матеріали до теми:
Хатні робітниці в Італії: права і соціальний захист. На Захід у пошуках фортуни. Українська доля в Італії очима італійця.