Доступність посилання

ТОП новини

Польський євродепутат Єжи Бузек про спільну енергетичну політику ЄС: проблема з нафтогоном Одеса — Броди — Плоцьк не в будівництві, а в нафті.


Єва Поштар Слухати: Варшава, 13 лютого 2007 (RadioSvoboda.ua) — Єврокомісар із питань енергетики Андріс Пієбалґс вважає нафтогін Одеса — Броди — Ґданськ ключовим енергетичним проектом Євросоюзу в галузі енергетики. Комісар ЄС прибув до Польщі на запрошення польського уряду з метою презентувати програму європейської енергетичної політики. Варшава — це вже десята столиця держав — членів ЄС, яку в рамках раунду консультацій з приводу енергетичної програми відвідав єврокомісар.

Польський євродепутат Єжи Бузек.
У понеділок після переговорів у польському уряді єврокомісар Андріс Пієбалґс узяв участь у семінарі на тему європейської енергетичної політики. Він наголосив на тому, що європейська енергетична політика повинна бути «солідарною». Це означає, що пріоритетом ЄС вважається створення одного європейського енергетичного ринку, забезпечення альтернативних і надійних джерел постачання енергоносіїв.

Чи в тезах майбутньої енергетичної програми ЄС видно віддзеркалення того, що раніше підтримувала Польща? Для Радіо Свобода справу коментує польський євродепутат, модератор варшавського енергетичного семінару Єжи Бузек: «На мою думку, можна так вважати. Програма ЄС — це початок спільної енергетичної політики Європи, Євросоюзу. Якщо з зовнішніми партнерами ми ведемо одностайні переговори у справах енергетики, це означає, що Євросоюз як блок починає здійснювати зовнішню політику».

Європа має твердіше відстоювати позиції

Варшавські переговори єврокомісара Пієбалґса з польським міністром економіки Пйотром Возняком та їхня спільна участь у семінарі відбулися через кілька днів після відомого виступу в Мюнхені президента Росії Владіміра Путіна. Ми запитали в польського євродепутата Єжи Бузека, як виступ російського президента може позначитись на енергетичній політиці ЄС.

Єжи Бузек вважає: «Входження Росії на стежку „холодної війни“ означає відплатні акції. Перекриття постачання енергоносіїв до Європи означає крах державного бюджету та економіки Росії. Однак вважаю, що сьогодні Європа менш впевнено, ніж Росія, обстоює свої позиції. На мою думку, може бути і так, що Путін, показуючи світові грізне і непримиренне обличчя, блефує, бо насправді таки і Росія має свої побоювання».

Одеса — Броди — Плоцьк: не тільки добудувати, а й знайти нафту і покупців

Єврокомісар Андріс Пієбалґс заявив у Варшаві, що проект нафтогону Одеса — Броди — Плоцьк — це найважливіша справа у відносинах Євросоюзу з Україною. Радіо Свобода запитало польського євродепутата Єжи Бузека, коли має початися реалізація нафтогону.

«Проблема не в закінчені будівництва нафтогону. Справа в його наповненні каспійською нафтою. Іншою проблемою є знайти покупців на неї на протилежному кінці нафтогону. Переговори затягуються безкінечно. Бачимо тут величезні недоліки. У цьому винна також і польська сторона», — вважає Єжи Бузек.

Чергові українсько-польські переговори щодо нафтогону Одеса — Броди — Плоцьк відбудуться 24 лютого у Вроцлаві під час Форуму Європа — Україна. До участі у переговорах запросили міністра економіки України Володимира Макуху.

Матеріали до теми:

• Польща зміцнює свою енергетичну безпеку. • Європа стривожена припиненням поставок нафти з Росії. • Енергетичній безпеці Польщі не загрожує перекриття нафтогону «Дружба». • Прем''єр Польщі Ярослав Качинський з візитом в Україні.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG