Доступність посилання

ТОП новини

Кабінет Міністрів України за організацію і проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році.


Геннадій Мороз Київ, 16 лютого 2007 (RadioSvoboda.Ua)—Україна продовжує мріяти про фінал футбольного Євро. А черговим кроком до втілення мрії в життя стало затвердження Кабінетом Міністрів проекту Закону “Про організацію і проведення футбольного Чемпіонату Європи 2012 року.

Проект Закону “Про організацію і проведення в Україні футбольного Чемпіонату Європи 2012 року” було розроблено Мінюстом і він передбачає першочергові завдання держави передовсім в царині законотворчості. Про це заявив Міністр юстиції Олександр Лавринович одразу після успішного представлення футбольного закону на засіданні Кабміну.

Серед іншого законопроект передбачає спрощений візовий режим, різноманітні дозволи на працевлаштування, вільний трансфер і обіг валют, а також встановлення відповідних податкових пільг. Без чого зі слів пан Лавриновича перемога в тендері на право проведення фінальної частини футбольного Євро—2012 була би не можливою. Щоправда, затверджений Кабміном законопроект повинен пройти необхідну процедуру розгляду в парламенті України.

Переможець у боротьбі за Чемпіонат Європи визначиться 17 квітня цього року. А крім України й Польщі претендентами на проведення футбольної Першості Старого Континенту є Італія а також спільна заявка Угорщини й Хорватії.

Сьогодні Україна має тільки один футбольний стадіон, який відповідає сучасним вимогам УЄФА.

Це збудований влітку минулого року «Центральний стадіон» міста Запоріжжя. Про це заявив віце-президент Федерації футболу України Борис Воскресенський. Переважна більшість стадіонів країни споруджувалася щонайменше кілька десятків років тому і нині в кращому випадку є морально застарілими. Як скажімо, головна спортивна арена країни—Національний Спортивний комплекс «Олімпійський» у Києві.

Крім доволі суворих вимог щодо безпеки відвідувачів і самих спортсменів, УЄФА сьогодні рекомендує будувати окремі роздягальні з душовими для жінок-арбітрів. Або окремо збудовані приміщення для допінг-контролю. І з усіх українських стадіонів усі вимоги й рекомендації Союзу європейських футбольних асоціацій враховано лише в Запоріжжі. Очевидно, що головною проблемою українських стадіонів є те, що більшість із них не є власністю футбольних клубів.

За словами Бориса Воскресенського, більшість стадіонів обласних центрів України утримують муніципальні стадіони за рахунок дотацій з місцевих бюджетів. Чого вочевидь замало для повноцінної реконструкції. А нині в Україні будується два сучасних стадіони. Це 5-зіркова арена в Донецьку і стадіон в Дніпропетровську.
XS
SM
MD
LG