Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 16 лютого.


Віктор Недоступ Київ, 16 лютого 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Цього дня Уїнстон Черчілль надрукував свій перший і останній роман, Фідель Кастро став прем’єром Куби, в Найробі заарештували Оджалана, а на президента Узбекистану вчинили замах.

16 лютого 1641 року англійський король Карл I схвалив т. зв. "Трьохрічний закон" (Triennial Act), який діє і сьогодні - король (або лорд-канцлер) повинен скликати парламент не рідше разу на три роки. У 1911 році трирічний термін замінили на п''ятирічний.

1900 – У Лондоні виходить друком перший і єдиний роман 26-річного Уїнстона Черчілля "Саврола", написаний ним у 1897 році під час військової служби в Індії.

1918 – Створена у вересні 1917 року Литовська рада приймає "Акт Литви", що проголошує країну незалежною.

1936 – На парламентських виборах у Іспанії перемогу здобуває Народний фронт, котрий сформував лівий, без комуністів, уряд країни. Одне з перших його рішень – звільнення майже 30 тисяч політв''язнів.

1959 – Після повалення в грудні 1958 року диктаторського режиму генерала Батісти 30-літній Фідель Кастро Рус, один з керівників повстанських загонів, стає прем''єр-міністром Куби, змінивши на цьому посту поміркованого політика Мірі Кардону. США, які ще в 1958 році припинили підтримку Батісти, визнають новий уряд Куби, однак принципово змінять до нього ставлення після того, як Кастро проголосить себе марксистом, започаткує програму аграрних реформ і націоналізує американську власність на острові.

1998 – У столиці Кенії Найробі турецькі спецслужби заарештовують лідера Курдської робітничої партії Абдуллу Оджалана, звинуваченого у терористичній діяльності.

1998 – На Тайвані під час посадки у аеропорту Чан Кайші зазнав аварії аеробус A300-600R компанії China Airlines - гине 196 пасажирів і членів екіпажу та 7 людей з персоналу аеропорту.

1999 – У Ташкенті (Узбекистан) – замах на президента Іслама Карімова. Бомби, закладені у шести автомобілях, вбивають 13 чоловік; президент лишається неушкодженим.

А у 2000 під час виступу у ізраїльському парламенті німецький президент Іоганн Рау попросив вибачення за нацистський геноцид щодо євреїв у роки 2-ї світової війни.
XS
SM
MD
LG