
Загалом сьогодні у Симферополі правопорядок забезпечували понад 1600 міліціонерів і бійців внутрішніх військ. У центрі міста правоохоронці зустрічалися чи не кожні десять метрів.
Меджліс закликав не протестувати
Близько тисячі репатріантів також зібралися і під стінами кримського парламенту, але це значно менше заявлених 15 тисяч. Оглядачі пов’язують це із позицією Меджліса кримськотатарського народу, лідер якого Мустафа Джемілєв у п’ятницю закликав співвітчизників не виходити 19 лютого на мітинги і не піддаватися на провокації.
Під час блокування репатріантами одного з пішохідних переходів. |
Водночас інший відомий кримськотатарський політик Надир Бекиров прийшов до Верховної Ради Криму, щоб підтримати учасників акції протесту: “У будь-якому випадку, доти, доки земельна проблема не буде вирішена на користь кримських татар, ескалація лише наростатиме. Тому що зараз питання землі об’єктивно перетворилося на питання майбутнього існування людини та її родини, а також – всього народу”.
І хоча акція протесту не набула очікуваної масовості, її організатори заявили, що наступні її етапи пройдуть на Південному узбережжі, зокрема, 28 лютого провести мітинг планують у Ялті.
У річницю приєднання Криму до України дісталося і Хрущову, і Єльцину

Під консульством пікетувальники спалили портрети Микити Хрущова і Бориса Єльцина, а біля Представництва – розділ Конституції України, де записано, що Автономна Республіка Крим – невід’ємна частина України. В обох акціях проросійських сил взяли участь до 30 осіб.