Доступність посилання

ТОП новини

У помешканні сина й дочки колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича провели обшук.


Рамач Анамарія Белград, 20 лютого 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Представники НАТО та сил ЕУФОР сьогодні провели обшук у помешканні Саші та Соні Караджичів – у містечку Пале неподалік Сараєва. Речник міжнародних сил в Сарєві Дерек Чеппел, після акції, яка розпочалася вранці й тривала кілька годин, заявив, що в Караджичів вилучено кілька папок документів та що з ними було проведено дуже корисні розмови. За його словами, дочку та сина колишнього голови самопроголошеної сербської республіки в Боснії і Герцеговині підозрюють у тому, що вони допомагають батькові уникнути правосуддя.

Дерек Чеппел: «НАТО тут через те, щоб зробити обшук помешкання Соні та Саші Караджич. Ми це робимо, бо ми твердо переконані, що вони причетні до мережі осіб, які переховують Радована».

А речник Центру громадської безпеки Східне Сараєво Данка Тешич заявила, що службовці Центру не брали участі та не були ознайомлені з акцією ЕУФОР та НАТО.

Караджич був лідером боснійських сербів від початку війни в Боснії 1992 до підписання Дейтонських угод 1995 року. Він був реалізовував політику колишнього президента Сербії Слободана Мілошевича.

Караджича та генерала Ратка Младича, колишнього командувача Збройних сил боснійських сербів, Гаазький трибунал обвинувачує в скоєнні геноциду над мирним населенням боснійської національності, у депортації та вбивстві великої кількості осіб. Під час війни в колишній Югославії, в східнобоснійському анклаві Сребреніца було вбито приблизно 8 тисяч мусульман.

Саша та Соня Караджич постійно живуть у містечку Пале, кільканадцять кілометрів від Сараєва. Вони займаються бізнесом. Три роки тому міжнародні сили затримали молодого Караджича за такою самою підозрою, про яку сьогодні говорив речник міжнародних сил. Однак після кількох тижнів його звільнили і не порушили проти нього жодної справи.

Де саме може переховуватися Караджич?

Преса в регіоні час від часу повідомляє, посилаючись на неназвані джерела, що Караджич переховується в південно-східній Боснії та, що йому допомагає мережа бізнесменів і колишніх співробітників. Іноді навіть стверджують, також без доказів, що колишній сербський лідер перебуває в православних монастирях неподалік боснійсько-чорногорського кордону.

Правоохоронці не знають точно де зараз знаходиться Караджич. Підозрюють, що він переховується у цій частині Боснії, яку контролюють серби, або в Чорногірії, де пройшло його дитинство.

Багато націоналістично настроєних сербів вважають Караджича і його соратника Младича героями.
XS
SM
MD
LG