Доступність посилання

ТОП новини

Про Януковича, директиви та його візит до Німеччини


Тетяна Ярмощук Київ, 28 лютого (RadioSvoboda.Ua) – Закордонний візит Прем’єр-міністра на тлі загострення президентсько-урядового протистояння. Чого очікувати від поїздки Віктора Януковича до Німеччини? Чи виконуватиме український Прем’єр директиви, затверджені з Президентом?

Директиви, які уряд узгоджує із Президентом напередодні закордонного візиту Прем’єр-міністра чи когось із членів Кабміну, – обов’язкова процедура. Оскільки за зовнішню політику України відповідає глава держави, тож йому необхідно знати, які питання обговорюватимуть українські посадовці за межами країни. Так вважає заступник голови парламентського комітету у закордонних справах, бютівець Олег Білорус і висловлює сподівання, що під час нинішнього візиту до Німеччини Віктор Янукович виконуватиме всі приписи глави держави: “Влада єдина, незважаючи на розділення. Гілки влади представляють єдину систему влади, тим більше за кордоном. Та й питання, які там обговорюватимуть, стосуватимуться насамперед енергетичної безпеки та будівництва нових газопроводів. Президент повинен знати, які питання Прем’єр обговорюватиме з канцлером. Якщо ні, то це знову є порушення і вторгнення у прерогативи Президента”.

Втім, на думку керівника комітету у закордонних справах, соціаліста Віталія Шибка, директиви – це формальність: “Кожна поїздка має починатись зібранням, без директив повинні обговорити позиції. І кожна поїздка має закінчитися теж зібранням, де мають підбити підсумки. Якщо вони цього не роблять, то будь-які директиви на сьогоднішній день не матимуть нічого корисного для України. Директуй, не директуй, а повинна бути впевненість, чого ти їдеш, знаєш, що тебе підтримуватимуть усі гілки влади. А якщо є розбіжності, то краще про них промовчати, і нас дуже правильно зрозуміють”.

Під час поїздки до Німеччини Віктор Янукович формально має виконати директиви, затверджені Президентом

Однак останнім часом Прем’єр-міністр здійснює самостійну зовнішню політику, каже в інтерв’ю Радіо Свобода політолог Олександр Палій: “Янукович сказав у німецьких газетах таке, що зовсім не корегується з Законом “Про основи національної безпеки”. Він поставив під сумнів необхідність для України вступ до НАТО. Крім того, ще до висновків спеціальної комісії, яка вивчатиме ставлення держави до розміщення елементів американської протиракетної оборони у Польщі та Чехії, в інтерв’ю німецькій пресі Янукович висловив своє ставлення таким чином, він фактично дезавуює загальнодержавну політику у цій сфері”.

У грудні минулого року тодішній міністр закордонних справ Борис Тарасюк направив до посольства Сполучених Штатів ноту про скасування візиту Віктора Януковича. Причина – недотримання процедури розробки директив української делегації на час поїздки до США.
XS
SM
MD
LG