Доступність посилання

ТОП новини

Новий туркменський президент близький до виконання деяких передвиборчих обіцянок


Василь Зілгалов Прага, 1 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Новий президент Туркменістану Ґурбанґули Бердимухаммедов вже під час інавгурації 14 лютого пообіцяв багато змінити у житті країни. Чи дійсно новий глава туркменів так швидко виконує свої передвиборчі обіцянки? Що кажуть сторонні експерти?

Лондонський експерт з азійського видання Британського інституту війни і миру Джон Маклеод називає перші зміни в Туркменістані за правління президента Бердимухаммедова дивовижними з тієї точки зору, що ніхто й нібито й не тиснув так сильно на спадкоємця Туркменбаші у цьому плані: «Ці обіцянки зроблені, коли їх не очікували. Цинік міг би сказати, що це просто загравання з виборцями у непевні часи і намагання знайти кількох друзів за кордоном. Але вони були зроблені, незважаючи на неочікуваність, і з досить широкого кола проблем. Здається, є деякі кроки у цьому напрямку, і я вважаю, що з цього може бути лише користь».

Еріка Дейлі, директор туркменського проекту в Нью-йоркському Інституті «Відкритого суспільства» вважає позитивними спроби президента Бердимухаммедова відновити десятирічну систему освіти в країні, яку скоротив до дев’яти років Сапармурат Ніязов. Вона також вважає багатообіцяючими наміри нового глави туркменів послабити обмеження для навчання студентів за межами Туркменістану. Але, разом з тим, Еріка Дейлі вважає, що це “займе багато важких років, щоб фактично відновити ту систему, що була зруйнована».

А що стосується відкриття двох непомітних інтернет-кафе в столиці Туркменістану, то Еріка Дейлі називає це лише символічним актом, бо плата за них така непомірна, що вони можуть бути будь-коли закриті.

Спостерігачі також відзначають намагання нового глави Туркменістану покращити стосунки, насамперед, з Афганістаном і те, що один із туркменських телеканалів почав з кінця лютого ретрансляцію деяких програм російського Першого каналу.
XS
SM
MD
LG