Доступність посилання

ТОП новини

Сто тисяч молодих українських сімей потребують житла.


Київ, 1 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Вирішити проблему молодіжного кредитування в Україні можуть 25 мільярдів гривень. Саме стільки грошей потребує Державний фонд сприяння молодіжного житлового будівництва при Кабінету міністрів. За останні 6 років молодіжний кредит отримало 25 з половиною тисяч сімей.


Із державного бюджету пільгові довготермінові кредити надаються сім’ям з дітьми.

Якщо у сім''ї одна дитина, то наданий кредит на житло стає безвідсотковим. Якщо в родині двоє дітей – 25% кредиту списують. Троє і більше дітей дають можливість списати 50% кредиту.


Щомісяця сім’я повинна сплачувати 370 гривень, причому прибуток родини має бути більшим хоча б у два рази від цієї суми.

Сім”ї, які ще не мають дітей, можуть скористатися програмами молодіжного кредитування, яке пропонують банки. Щоправда, в цьому випадку дохід сім”ї має перевищувати 1000 доларів.

Охочих багато, а державних грошей не вистачає

Понад рік тому на Харківщині заморозили молодіжну програму житлового кредитування. Скористатися програмою міг кожен, хто мав менше 35 років. Терба було лише принести документи про купівлю квартири, і держава зобов’язувалася компенсувати банківські відсотки.

Ольга Скоробагач з чоловіком та двома синами стали заручниками цієї ситуації.

“Швиденько зібрали пакет документів і біжимо до молодіжного фонду, а на дверях висіла табличка, що не приймаються документи”, – розповіла вона Радіо Свобода. На той час у них уже була укладена угода з банком про купівлю квартири. Тепер вся зарплата чоловіка йде лише на оплату кредиту, дружина ж за свою зарплату може купити лише їжу та оплатити дитсадок молодшого сина. При оформленні кредиту сім”я Скоробагач сподівалася на те, що сплачуватиме за молодіжною програмою лише третину суми. Таких сімей у Харкові близько 200.

Олександр Вензелєв, голова Фонду "Укрмолодьжитло" впевнений, що проблема у великій популярності програми, а грошей, передбачених у бюджеті на покриття молодіжних кредитів перед банками, не вистачає.

Сьогодні у столиці найдешевша однокімнатна квартира в коштує близько 60 тисяч американських доларів. Якщо взяти кредит у банку на таке помешкання хоча б на 10 років, то щомісяця доведеться платити приблизно 750-800 доларів. Більшість молодих людей, навіть при добрій зарплаті, не часто відважуються на такий крок.

Житло у Києві дороге. Чи вигідно його купувати?

Олександр Волковинський, аспірант КНУ ім. Шевченка вважає, що купити житло відразу нереально, а стояти в черзі за молодіжним кредитом – безперспективно.

“Виявляєтсья, що треба самому спочатку платити, а потім ці гроші повертаються”, – зазначив Олександр Радіо Свобода. За його словами, якщо ціни на столичне житло і надалі зростатимуть, то краще вже купити помешкання в іншій країні: “В Берліні зараз квадратний метр коштує 900 доларів, а в Києві 1600 доларів”.

А заввідділу одного зі столичних банків Олексій Семенюк переконаний, що купувати житло в кредит сьогодні вигідно: “Саме житло зростає в ціні набагато швидше, ніж відсоткові ставки і переплата по ньому”.

Через таку ситуацію багато українців беруть житло у кредит, а за деякий час перепродують його вже дорожче.
XS
SM
MD
LG