Доступність посилання

ТОП новини

Регіонал Василь Кисельов пропонує розглянути призначення одночасних виборів Президента й парламенту у випадку рішення про розпуску Верховної Ради


Про це сказано в проекті постанови № 3264, зареєстрованому 2 березня. Заступник голови фракції Партії регіонів Василь Кисельов запропонував парламенту терміново провести спеціальне засідання у разі оприлюднення указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради та призначення позачергових парламентських виборів.


Про це сказано в проекті постанови № 3264 «Про деякі питання організації роботи Верховної Ради України», зареєстрованому 2 березня.

Заступник голови фракції Партії регіонів запропонував парламенту у невідкладному порядку зібратися на спеціальне пленарне засідання у разі оприлюднення указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради та призначення позачергових парламентських виборів.

Напередодні, у п’ятницю, на прес-конференції в Одесі Прем’єр-міністр Віктор Янукович заявив, що жодного сценарію розвитку подій у разі підписання Президентом України указу про розпуск парламенту не існує.

«Я вперше про це чую, я ще раз наголошую, що законних підстав для розпуску парламенту немає і не буде», — сказав Янукович.

На його думку, ті політики, які хочуть проведення нових виборів і дестабілізації ситуації в країні, повинні з’ясувати, чи збігається їхня мета з інтересами українського народу.

Віктор Янукович вважає, що поява законопроекту про проведення одночасних дострокових парламентських і президентських виборів є реакцією на заяву політиків про необхідність розпуску парламенту.

«Ми не боїмося виборів, ми звикли до цієї боротьби, але якщо будуть парламентські, тоді будуть і президентські, хоча нам не потрібні ні ті, ні інші. Хай Президент працює до 2009 року, він голова держави. Але коли говорять про демократію, то давайте говоритимемо, що демократія існує для всіх», — сказав прем’єр.

Деякі представники Партії регіонів висловлюють думку, що дострокові вибори Президента та Верховної Ради можуть вивести Україну з політичної кризи.

Зокрема, регіонал Володимир Зубанов напередодні в інтерв’ю Радіо Свобода сказав: «У 1994 році, коли була і президентська, і парламентська криза, (тодішній Президент Леонід) Кравчук погодився, що він іде достроково з посади і проводить позачергові вибори. Думаю, що й сьогодні, якщо разом Президент, парламент, уряд не можуть знайти спільної мови з важливих питань, може, доречно було б (Президентові Віктору) Ющенкові подати у відставку і 30 вересня зробити позачергові перевибори парламенту та Президента. Це було б справедливо, думаю, що народ нормально б це сприйняв».

Тим часом, Президент України днями наголосив, що питання дострокових виборів — і парламентських, і президентських — чітко визначені українським законодавством.

Віктор Ющенко вважає ініціативу першого заступника голови фракції Партії регіонів Василя Кисельова про одночасне й дострокове проведення виборів Президента й парламенту провокацією.

Раніше Кисельов заявляв про свій намір подати в Раду саме законопроект про проведення одночасно дострокових виборів Президента й парламенту.

Президент Віктор Ющенко заявив, що не вітає подібні ініціативи політиків, оскільки вони відволікають увагу суспільства від справді актуальних і гострих для України питань.

А соціалісти кажуть, що не підтримують дострокових виборів ані парламенту, ані Президента. Голова фракції СПУ Іван Бокий в інтерв’ю Радіо Свобода сказав: «Ми, соціалісти, дотримуємося думки, що є божевілля однієї політичної сили, і починає сходити з розуму інша, яка хоче це запропонувати Україні. Якщо цю хворобу не вилікують на Банковій і у парламенті, тоді доведеться підтримувати цей законопроект».

Дострокові президентські вибори можуть стати реальністю, якщо антикризова коаліція піде на відвертий антиконституційний переворот — таку думку напередодні в інтерв’ю Радіо Свобода висловив представник Президента у парламенті Роман Зварич.

«Конституція визначає вичерпний перелік підстав, відповідно до яких Верховна Рада може оголосити дострокові президентські вибори. Для того, насамперед, потрібно достроково припинити повноваження Президента. А таке рішення, відповідно до 108-ї статті Конституції, можна ухвалити в одному з чотирьох можливих випадків: Коли Президент подає у відставку, коли за станом здоров’я він не може виконувати свої повноваження, коли приймається чи завершується процедура імпічменту Президента або ж у випадку його смерті», — уточнив Зварич.

Про дострокові вибори Верховної Ради раніше заговорили Блок Юлії Тимошенко та «Наша Україна». Саме це є головною метою, яку перед собою ставить об’єднана опозиція.

Лідер фракції «Нашої України», наприклад, прогнозує, що найближчим часом з’являться правові підстави для розпуску парламенту. На думку В’ячеслава Кириленка, такою підставою може стати можливе рішення Конституційного Суду про нелегітимність уряду.

Водночас частина нашоукраїнців виступає проти перевиборів парламенту.

Матеріал до теми:

• Перевибори Президента та парламенту: міф чи реальність?
XS
SM
MD
LG