
Хто він, Харадинай?
Обвинувачення проти Харадиная було висунуте у 2005 році, коли він був прем’єр-міністром Косова. У 37 пунктах документа колишнього командувача повстанців обвинувачують у вбивствах, переслідуваннях, депортації, арештах, тортурах, викраденнях та ґвалтуванні цивільнго неалбанського населення в околиці міста Дечане. Йдеться про події між квітнем та вереснем 1998 року. Військовим загонам під керівництвом Харадиная закидають і те, що вони мстилися й албанцям, які співпрацювали з сербським урядом.
Харадинай здався Гаазькому трибуналові добровільно два роки тому. Перед тим він подав у відставку з посади прем’єр-міністра. Весь час аж до початку судового процесу він перебував на волі.
Перед судом колишній командувач косовських повстанців відкинув звинувачення і наголосив, що вважає себе борцем за свободу албанського народу. Харадинай також заявляє, що докази проти нього сфабрикували соратники колишнього президента Югославії Слободана Мілошевича, який помер у Гаазі минулого року, незадовго перед тим, як йому самому мали винести вирок за звинувачення у злочинах проти людства.
Свідки бояться помсти
Сербська преса повідомляє, що прокуратура має проблеми зі свідками у суді над Харадинаєм, оскільки більшість очевидців боїться помсти. У прокуратурі стверджують, що проти колишнього прем’єр-міністра Косова свідчитиме 99 осіб, проте за неофіційними даними це число буде напевно меншим, адже деякі зі свідків померли за досі не з’ясованих обставин.