Доступність посилання

ТОП новини

Віктора Януковича чекають у Будапешті.


Василь Плоскіна Угорщина, 6 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У вівторок, 6 березня, Прем’єр-міністр України Віктор Янукович відвідає з одноденним офіційним візитом Угорську Республіку. Глава українського уряду планує зустрітися з найвищими посадовими особами Угорщини а також підписати в Будапешті низку важливих двосторонніх угод.


Українсько-угорські зв’язки у поточному році беруть свій відлік з короткої робочої поїздки прем’єра Угорщини Ференца Дюрчаня на Закарпаття у січні, де він зустрівся з Президентом України Віктором Ющенком на відкритті однієї з нових шкіл угорської меншини. Вже тоді сторони коротко обговорили окремі питання енергетичної безпеки двох держав. Сьогодні цій темі буде приділено ще більше уваги. Разом з Віктором Януковичем у перемовах з угорськими партнерами візьме участь і міністр палива та енергетики Юрій Бойко. Територією України з Росії в напрямку Угорщини прокладені газо- та нафтопроводи.

Зміцнюватимуть економічну співпрацю

На нинішніх переговорах у Будапешті йтиметься і про інші ділянки економічної співпраці. Попри те, що спільний товарообіг між Угорщиною й Україною перевищує 1,5 мільярда доларів, економічну співпрацю, на думку експертів, може прискорити підписання такого документа, як протокол змішаної міжурядової комісії у питаннях економічного співробітництва за підписом міністра Володимира Макухи та його угорського колеги. Свої уявлення вони, зокрема, оприлюднять на спільному бізнесовому форумі в угорській столиці, де превалюватимуть інвестиційні і транспортні програми сторін. Проте і це ще не все: очікується, що такий намір ще більше підсилить «План спільних дій України та Угорщини на 2007 рік».

Київ цікавиться приватизаційним досвідом

Українську делегацію цікавить угорський досвід приватизації державного майна у суто практичному розрізі. І тут сторони так само прагнуть закріпити свої наміри на папері. Йдеться про підписання окремого меморандуму у сфері обміну інформацією між Фондом держмайна України, який представлятиме Валентина Семенюк, і Державною компанією Угорщини з питань приватизації і державного майна.

Місце зустрічі з підприємцями символічне

Віктор Янукович матиме «протокольні» зустрічі з прем’єром Угорщини Ференцем Дюрчанем та главою держави Ласлом Шойомом. А зустріч українського прем’єра з підприємцями Угорщини відбудеться в готелі «Інтерконтиненталь», який збудували на місці іншого готелю – «Дуна». На початку 1920-их років у ньому знаходилася Надзвичайна Дипломатична Місія Української Народної Республіки.
XS
SM
MD
LG