Доступність посилання

ТОП новини

Освячення Українського інституту національної пам’яті.


Тарас Марусик Київ, 5 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Від учора почав повноцінно функціонувати Український інститут національної пам’яті. В суботу відбулося освячення відремонтованого приміщення, в яке нещодавно в’їхав цей заклад зі спеціальними повноваженнями на правах Державного комітету України. Український інститут національної пам’яті розмістився на другому поверсі колишнього палацу доньки Терещенка, графині Уварової.

Роман Круцик
Освятили приміщення священики УПЦ КП та УГКЦ. Говорить в. о. заступника голови Українського інституту національної пам’яті Роман Круцик: «Воно тим для нас цінне і дороге, що, на жаль, на цей рік у бюджеті нам не виділили коштів на ремонт, і ми мусили шукати спонсорів, своїми силами здійснювали ремонт отих всіх кабінетів. Нарешті, встановили меблі. Тобто, ми починаємо вже дійсно працювати над тими програмами і завданнями, які стоять перед Інститутом».

Для повноцінної діяльності бракує коштів

Український інститут національної пам’яті створений минулого року, але, фактично, існував на папері – без фінансування і власного приміщення. А перша справа, яку в Інституті вважають успішною, це підготовлений на громадських засадах закон про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Будівля інституту національної пам’яті. Вул. Липська, 16а.
Відповідно до Постанови Кабміну, каже в. о. заступника голови Українського інституту національної пам’яті Роман Круцик, на кінець 2007 року в центральному апараті має працювати 105 осіб, однак виконати її не вдасться, оскільки закладених у Держбюджет коштів вистачить на фінансування діяльності 25-30 осіб. А поки що в штаті працює 8 осіб.

Народ про все має знати

В. о. голови Українського інституту національної пам’яті, академік Ігор Юхновський розповів про плани роботи на 2007 рік: «Тепер ми готуємо закон про учасників збройної боротьби за визволення України, починаючи від 1918 і закінчуючи 1955 роком, де ми всіх тих, яких раніше називали бандитами і так далі, возвеличимо як тих, хто боровся за незалежність України, і надамо їм певні права. Іншим законом ми будем говорити про учасників політичних репресій, іншим – про так званих «куркулів», яких вивезли. Ще іншим законом будем говорити про дитячі будинки 30-их років, де дітей репресованих, розстріляних, вивезених звозили до тих будинків, маленьким дітям давали зовсім нові прізвища, а іншим дітям казали забути своїх батьків. Оце все має бути повернуте і народ повинен знати».
XS
SM
MD
LG