Доступність посилання

ТОП новини

Україна підтримує польську ініціативу проведення енергетичного саміту у травні.


Єва Поштар Слухати: Варшава, 7 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У середу польське місто Плоцьк, один із пунктів нафтогону Одеса-Броди-Плоцьк, стало місцем зустрічі президентів Польщі та України, які, власне, й обговорювали проекти побудови цього нафтогону. Віктор Ющенко та Лех Качинський говорили не тільки про енергетичні питання, їх цікавили і проблеми на пунктах прикордонних переходів. Польський президент наголошував, що його країна послідовно підтримує європейські прагнення сусіда-України.

Офіційна церемонія зустрічі Президента України Віктора Ющенка із Президентом Республіки Польща Лєхом Качинським. Плоцьк, 7 березня 2007 р.
Після прибуття до Плоцька президенти України і Польщі насамперед зустрілись на площі Ринок з жителями міста. Переговори двох президентів у мерії міста тривали на півгодини довше, ніж планували.

Плоцьк вибрали невипадково

Саме тут йде нитка нафтогону Одеса-Броди-Плоцьк до Гданська. Обидва президенти погодились, що ця тема була однією з провідних у їхніх переговорах. Президенти говорили також і про проект проведення у травні в Польщі енергетичного саміту. Говорить президент Лех Качинський: «У травні відбудеться в Польщі зустріч президентів, зацікавлених великим проектом, який передбачає імпорт нафти до Європи з південно-східного напрямку, тобто з Азейбайджану, через Грузію, Україну до Польщі, і, можливо, також далі через Гданськ, або нафтопроводом до Німеччини. Отже, вже те, що було основою нашої зустрічі, виглядає, на мою думку, дуже оптимістично».

У саміті мають взяти участь не тільки представники всіх держав, через які проходитиме нафтогін, а й представники споживачів нафти зі Західної Європи. Ось як про значення саміту висловився Президент України Віктор Ющенко: «Енергетичний саміт – це єдиний спосіб, який відкриває двері для реалізації цього проекту. Я підкреслюю, що паралельно будуть працювати уряди на міжурядовому рівні. І, безумовно, найголовніше, що бізнес бере на свої плечі основи реалізації цього проекту».

Він наголосив також, що Україна не має нічого проти розміщення на території Польщі протиракетного щита. Український президент зазначив, що це суверенне рішення кожної держави: «Чим краще колективна система безпеки буде відповідати ефективній протиракетній обороні, тим показник безпеки країни і континенту буде підвищуватися. Це є суть. Чим більше у наших відносинах буде формуватися проектів оборонного характеру, пропорційно зменшуватиметься загроза іншого типу – стратегічного нападу».

Не забули і про кордони

Під час зустрічі у Плоцьку президенти України та Польщі говорили також про справу розбудови мережі пунктів прикордонного переходу.

Керівники держав поверталися і до трагічних сторінок українсько-польської історії, до переселенської опереції «Вісла». Віктор Ющенко та Лех Качинський погодилися, що про ті події історії слід говорити в дусі прощення й примирення.

Наступна зустріч президентів України й Польщі запланована на осінь, у Києві.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG