Доступність посилання

ТОП новини

Євродепутат протестує проти спаплюження цвинтаря у Придністров’ї.


Наталія Вікуліна Брюссель, 7 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Протест проти спаплюження цвинтаря у Придністров’ї висловила депутатка Європарламенту від Румунії Віоріка Мойсук. Вона звинуватила кілька країн, у тому числі й Україну, в тому, що вони нічого не зробили, аби зупинити цей злочин.

На цвинтарі неподалік містечка Бендери спочивали вічним сном 365 вояків, які брали участь у Першій і Другій світових війнах у складі трьох армій – румунської, німецької та шведської. За даними євродепутата, цвинтар знищила міліція Тирасполя, усунувши хрести з іменами вояків та зруйнувавши анонімні склепи. Мойсук сказала, що тепер, після цього примітивного і дикого вчинку на початку третього тисячоліття, на місці зруйнованого цвинтаря планують встановити монумент солдатам-визволителям червоної армії. Євродепутат висловила протест таким діям у Придністров’ї. Вона нагадала, що цю неіснуючу на мапі Європи республіку підтримує Росія. За словами Віоріки Мойсук, кілька країн, включно з Україною, не втрутилися в ситуацію навколо цвинтаря: «Україна не зробила ані найменшого руху, щоб зупинити злочинців, які спаплюжили цвинтар у Придністров’ї, невід’ємній частині Республіки Молдови. Міністерство закордонних справ Румунії зробило тільки те, що звернулося за дипломатичними каналами до влади Молдови і попросило їх зупинити руйнівну діяльність на цвинтарі у Бендерах. Румунська дипломатія в Україні, Молдові та Росії тримає повну мовчанку»,- заявила євродепутат на прес-конференції.

Євродепутат напише листа до Києва

Віоріка Мойсук повідомила Радіо Свобода, що, можливо, напише листа українській дипломатії про цвинтар у Придністров’ї.

І ось чому, на її думку, Київ має втрутитися в цю справу: «Україна є сусідкою Молдови. Росія з нею не межує, хоча і присутня у регіоні під назвою Придністров’я. Тож втрутитися у цю справу Україна має право і не тільки право».

Дивна толератність Кишинева

Пані Мойсук заявила, що Європарламент має категорично засудити ту дивну толерантність, яку виявила Молдова та їхній президент у ситуації навколо зруйнованого цвинтаря. На переконання євродепутата, цвинтар слід негайно відновити. Віоріка Мойсук також засудила російську дипломатію за підтримку екстремістів у Придністров’ї та румунську владу за недостатню реакцію на останні події у Бендерах.
XS
SM
MD
LG