Доступність посилання

ТОП новини

Таксисти-нелегали і як з ними боротися?


Валентина Одарченко Рівне, 7 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) - На Рівненщині у боротьбі з таксистами-нелегалами об’єдналися представники контролюючих органів, громадські організації та профспілки. Чим заважають водії-заробітчани владі і громаді?

Заговорити про боротьбу з нелегальними перевізниками громаду змусив випадок із місцевою журналісткою, котра зловила на вулиці таксі і... отямилась у кюветі біля дороги зі струсом мозку і без цінних речей.

Таксисти бувають і п’яними

Звісно, більшість так званих «нелегалів» просто підзаробляють поза основною роботою. Однак їхня діяльність повинна бути суворо контрольованою, переконаний заступник начальника територіального управління Головавтотрансінспекції Сергій Омельчук. Адже мова йде про безпеку руху. Тим часом таксують… і хворі, і навіть нетверезі: «От ледве йде, ми спочатку не зрозуміли, хто це... А з’ясувалося, що це таксист після інсульту. Прийшов проситися – не накладайте на мене штраф, я таксую, бо не вистачає на ліки... Перевезення здійснює людина, яка сама їздити на автомобілі не може...».

Як пояснив керівник Рівненської профспілки таксистів Олег Поліщук, «голосування» таксистам на вулиці – невиправдана легковажність, тож від такої практики варто відмовлятися, а викликати таксі телефоном. Бо навіть під оранжевим ліхтариком у «шашечку», який легко підробити, може заховатися зловмисник.

Запитайте у таксиста ліцензію

Якщо ж виклик телефоном неможливий, тоді варто запитати в таксиста ліцензійну картку – її наявність свідчить про те, що водій працює на лінії легально, а її пасажир застрахований. Боротьба за легалізацію таксі – це перший спільний крок влади і перевізників до порозуміння. До речі, рівняни в цьому плані можуть повчити столицю. З початку року тут видано близько 600 ліцензій на роботу таксі – проти чотирьохсот у столиці. Але це – мізерне число, порівняно з тими, хто працює без ліцензій… Сергій Омельчук: «На Рівненщині всього приблизно дві тисячі таксистів-перевізників. Нам потрібна критична маса професійних перевізників, не випадкових у цій галузі...».

Легалізація за 800 гривень

Ліцензія разом зі встановленням усіх необхідних атрибутів коштуватиме таксистові близько восьмисот гривень. Однак це пятирічна гарантія легальних заробітків та гарантованої пенсії. А поки врегульовуються стосунки влада – водії, пасажири не мають гарантій користування легальним застрахованим транспортом навіть у випадку, коли користуються послугами радіотаксі. Все тому, що підготовлений відповідний урядовий Указ через відсутність додаткових регулюючих актів досі не дійшов до власників служб радіотаксі.
XS
SM
MD
LG